вівторок, 24 квітня, 2018, 5:30 Політика
Речник Нацкорпусу закликав не спекулювати пам’яттю тих, хто загинув за Україну
ZIK
ZIK

Не спекулюйте на пам’яті людей, які загинули за українську Україну. За Україну, де буде розвиватися українська наука, освіта і де не буде імперської, комуністичної та нацистської ідеології.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив речник Національного корпусу Олександр Алфьоров, звертаючись до Едуарда Долинського.

Директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський зауважив, що набір у дивізію СС «Галичина» почався у 1943-му році, у той час, коли масово знищували євреїв.

«І до 43-го року у Львові та Івано-Франківську, де відбувався основний набір до дивізії СС «Галичина», були знищені усі євреї. І це все відбувалося на очах тих людей, які записувалися у дивізію. І кожен українець, який приймав присягу дивізії, там жодного слова не йшлося про Україну. Натомість, йшла мова про вірність Гітлеру та Німеччині. Вони брали до рук зброю і воювали за Німеччину. Не йшла мова про Україну. Це все брехня і намагання виправдати злочинців»,– каже Олександр Долинський і додає, що не можна вважати героями тих українців, які вступали у допоміжну поліцію та брали участь у голокості.

Натомість речник Національного корпусу Олександр Алфьоров вважає, що Едуард Долинський займається маніпуляцією і все, що він говорить – це російська пропаганда.

«Тому я хочу сказати, що не треба осуджувати людей, які брали своє життя і жертовно клали його на вівтар, борючись за Батьківщина. Не треба осуджувати людей, які боролися за сотні тисяч сімей, щоби вони достойно жили у державі Україна. Вони боролися за Україну не під Радянським Союзом, не під Німеччиною та не під іншими країнами. І якщо ви когось звинувачуєте, то принаймні у цій студії вам не дадуть говорити, що Шухевич – бандит.

Цю риторику сьогодні треба припинити в Україні. Адже спекулюючи трагедіями, які сталися на території України, ви зараз згадуєте ім’я Сталіна, Гітлера та всеможливі історичні моменти. Але не спекулюйте на пам’яті людей, які загинули за українську Україну. За Україну, де буде розвиватися українська наука, освіта і де не буде імперської, комуністичної та нацистської ідеології», – закликав Олександр Алфьоров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 04:06 :26