Новини » Львів

Польський народний театр у Львові святкує своє 60-річчя

Сьогодні відбудуться заходи з нагод 60-річчя творчої діяльності Польського народного театру у Львові.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Захід передбачає виставу о 18.30 год та привітальні виступи о 19.00 год у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької.

Довідка ZIK.

Польський народний театр у Львові, що діє при Обласному будинку вчителя, заснований на зламі 1957/1958 років з ініціативи вчителя польської мови, шанувальника та знавця літератури і театру Петра Гаусфатера, який зібрав довкола себе випускників тодішніх трьох післявоєнних шкіл з польською мовою навчання – переважно своїх вихованців, з якими творив шкільні вистави.

З 1959 року колектив театру діє в Обласному будинку вчителя на вул. Коперника, 42, як самодіяльний народний театр, який підтверджує своє звання «народного» високим рівнем постановок та вистав.

Протягом довгих літ існування театр гуртує не лише поляків, але також українців, євреїв, які проживають у Львові, забезпечуючи собі тривале співробітництво професіональних митців – композиторів, художників, хореографів.

У 1966 році після смерті Петра Гаусфатера художнім керівником театру стає Збігнєв Хшановський, повязаний із театром від першого виступу, який саме того року отримує диплом відділу режисури Вищої театральної школи при Московському театрі ім. Вахтангова.

Від 1988 року Театр є частим гостем сцен Польщі. У 1993 році вирушає у своє перше турне до Англії, а у 1988 році – до Швеції.

Протягом своєї історії колектив та актори театру неодноразово були відзначені дипломами Львівської обласної ради, відділів культури міста та області, Міністерства культури України, а також Міністерства культури Республіки Польща, Президента Польщі, різних фестивалів.

Loading...