вівторок, 24 квітня, 2018, 3:00 Суспільство
Патріарх РПЦ Кирило не зможе ветувати рішення щодо автокефалії для УПЦ, – Президент

Жоден патріарх православних церков, у тому числі й російської – Кирило не мають права ветувати рішення Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії українській церкві.

Про це заявив Президент Петро Порошенко в ефірі одного з телеканалів, – повідомляє Укрінформ.

«Чи може зупинити Кирило надання нам Томосу про автокефалію, грамоти про незалежність? Я хочу окремо наголосити, що ні в кого, включаючи Кирила, вето на рішення Вселенського патріарха не існує. Він (Варфоломій) не дозволу питає в Кирила, а проводить консультації з цього приводу», – зазначив Президент.

Водночас Порошенко запевнив, що з початку російської агресії проти України не спілкувався з патріархом РПЦ Кирило, але зауважив, що ідеальним варіантом у питанні наданні Томосу українській православній церкві було би, якщо всі православні церкви, у тому числі й російська, підтримали це рішення.

«Це – єдиний спосіб, щоб хоч якось відмитися від того гніву, і тих гріхів, які зроблені на території України російськими військовими, російськими пропагандистами та й інколи, на жаль, російськими священниками», – переконаний Глава держави.

Водночас Порошенко додав, що наразі для отримання позитивного рішення Вселенського патріарха щодо надання Томосу українській церкві потрібна єдність, рішучість і боротьба, а головне – молитва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 04:58 :35