вівторок, 24 квітня, 2018, 16:47 Політика
На зустрічі «нормандської четвірки» Україна шукатиме компроміс щодо миротворчої місії, – Романенко
ZIK
ZIK

Крок за кроком Путін погоджується на ширше впровадження миротворчих військ. Спершу мова йшла про лінію розмежування окупованої території, тепер про супровід ОБСЄ на Донбасі. На наступній зустрічі у рамках норманського формату, яка відбудеться без Росії, ймовірно, вдасться детальніше обговорити це питання і віднайти компроміс.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав заступник начальника Генерального штабу (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Закон про деокупацію розглядають як один із пунктів, який може сформувати підґрунтя для миротворчої місії на сході України. Наразі нема реальних рухів у цей бік, однак, в інтерв’ю для BBC міністр оборони Степан Полторак прокоментував введення миротворців на Донбас. Він зазначив: «Для того, щоб ми могли чітко розраховувати, яка кількість миротворців потрібна, важливо визначити, яку задачу буде виконувати миротворча місія. Може бути два варіанти: підтримання миру і примушування до миру. Якщо мова йде про перший сценарій – місія може скласти від 10 до 25 тисяч. Якщо ж про примушення – цифра можливо сягатиме 35-40 тисяч».

Експерт і колишній заступник начальника Генерального штабу Ігор Романенко також наголошує на різниці між примушенням до миру та його підтримкою.

«Підтримування миру і примушування до нього – це різні місії, які мають відмінні мандати. Бойовики озброєні російською технікою. Путін постійно підштовхує Україну до співпраці з лідерами так званих республік, щоб легалізувати «ДНР/ЛНР». Я вважаю, що для того, аби ввести миротворчу місію, треба у певний спосіб відбити озброєння. Мусимо визнати: серед всіх методів вирішення українсько-російського конфлікту є й зброя», – говорить Ігор Романенко.

Колишній заступник начальника Генерального штабу пояснює, що підтримування миру – це замороження конфлікту, а примушування до миру – активні воєнні дії.

«Силою зброї треба добиватися виконання завдань ООН. РФ може блокувати рішення Ради безпеки, але звернімо увагу на те, що ще два роки тому не було навіть дискусії про миротворців. Коли ж про них заговорили, то Путін підтримав ідею виставити їх по лінії розмежування. Потім, крок за кроком, для охорони представників ОБСЄ, Путін погодився на миротворців на всій території окупованого Донбасу», – зазначає Ігор Романенко.

До того ж, Ігор Романенко звертає увагу на зустріч у рамках нормандського формату, яка відбудеться без участі Росії.

«Чому нормандський формат без Путіна? Я припускаю, що, можливо, йтиме мова про те, на який компроміс піде Україна для досягнення мети – введення миротворців. Коли це узгодять – можна буде запросити і Путіна», – додає Ігор Романенко.

Нагадаємо, на сьогодні понад 40 держав погодилися взяти участь у миротворчій операції на Донбасі. Серед них і ті країни, які не є членами НАТО. Серед них Австрія, Швеція та Фінляндія.

Читайте також: Україна повинна готуватися до великої глобальної війни

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 22:23 :52