вівторок, 24 квітня, 2018, 17:57 Політика
Мустафа Найєм: Законопроект про визнання добровольців нема кому дотиснути у парламенті

Законопроект про визнання добровольців учасниками бойових дій не вносять у порядок денний конкретного сесійного дня чи тижня, оскільки немає кому дотиснути це питання у Верховній Раді.

Таку думку у коментарі IA ZIK висловив нардеп Мустафа Найєм.

«Цього законопроекту у порядку денному я не бачив. Думаю, є великий спротив військових з цього приводу, а також є питання щодо того, кого визнавати добровольцями і яким чином це робити. Але це моя думка.

Що стосується закону в цілому, вважаю, що такий закон потрібен, бо у нас виявилася ситуація, що люди, які виходили на лінію фронту у 2014 році, тотально усі забуті – вони або мали скоритися і піти на військову службу у ЗСУ або до Нацгвардії. А ті, хто не пішов туди, а просто повернулися додому, виявляється, вже не учасники бойових дій, не ветерани війни. Мені здається, це несправедливо», – прокоментував М.Найєм.

Відповідно до інформації на сайті ВРУ законопроект №7190 включено до порядку денного сесії від 20.03.2018 року.

«Тепер він має бути включений у порядок денний у якийсь день або протягом тижня. Це, до речі, вирішує погоджувальна рада, куди входять представники усіх фракцій і комітетів. Я так розумію, що просто на даний момент у добровольців немає своєї лобістської групи або своїх представників у складі цієї погоджувальної ради. Хоча дуже багато комбатів є, наприклад, у складі «Народного фронту», позафракційних. Але вони, мабуть, не достатньо представлені у погоджувальній раді, щоб змусити це поставити у порядок денний дня або тижня», – пояснив М.Найєм.

«Такий законопроект існує і його не ставлять у порядок денний. Причини – специфічні, це питання до військових і до тих людей, які не хочуть визнавати добровольців. Чому не відбувається, тому що вони (добровольці, – ZIK) не мають своїх представників, які можуть це дотиснути», – додав нардеп.

Як повідомлялося, сьогодні Об’єднання добровольців влаштувало пікет біля магазину «Roshen» у центрі Львова. Добровольці обіцяють пікетувати бізнес Президента Петра Порошенка по всій країні, якщо їх на державному рівні не визнають учасниками бойових дій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:49 :27