Новини » Львів 24 квітня, 2018, 12:24
Львів сьогодні вшановує жертв Геноциду вірменів в Османській імперії

Сьогодні у Львові відбуваються заходи з вшанування Дня пам’яті жертв Геноциду вірменів в Османській імперії.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Програма заходів, зокрема, передбачає поминальне богослужіння у Вірменському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці об 11.00, а також о 18.30 мистецько-просвітницький захід «Пам’ять сильніша, ніж геноцид» у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка на вул. Драгоманова, 5.

Виставка картин Овнана Манукяна (Одеса) «Пам’ять сильніша, ніж Геноцид» відбудеться у супроводі Вірменського літургійного хору «Сагмос».

Довідка ZIK.

Геноцид вірменів – організований і здійснений у 1915 році на територіях, контрольованих владою Османської імперії. Геноцид здійснювався шляхом фізичного знищення та депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Проводився у кілька етапів: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен з прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація та вбивства вірмен. Деякі історики включають у нього вбивства 1890-х років, різанину в Смирні й дії османських військ у Закавказзі в 1918 році.

Основними організаторами геноциду вважаються лідери молодотурків Талаат, Джемаль і Енвер, а також керівник «Особливої організації» Бехаеддін Шакир. Одночасно з геноцидом вірмен в Османській імперії мали місце геноцид ассирійців і геноцид понтійських греків. Велика частина вірменської діаспори виникла з вірменів-утікачів з Османської імперії.

Геноцид вірменів є другим за вивченістю актом геноциду в історії після Голокосту. У спільній Декларації від 24 травня 1915 року країн-союзниць (Велика Британія, Франція і Росія), масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 09:01 :11