live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Генсек Ягланд проти виключення Росії зі складу Ради Європи

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд залишається прихильним до ідеї збереження Росії в складі Ради Європи, попри поточні проблеми із цією країною.

Про це він повідомив у відповідях на запитання депутатів у Страсбурзі під час сесії ПАРЄ, повідомляє «Європейська правда».

«Я залишаюся прихильним до збереження Росії в РЄ», – наголосив він.

Ягланд окремо наголосив, що рішення про виключення держави-члена РЄ можуть ухвалювати лише Комітет міністрів РЄ. «Країна-член залишається тут (в складі організації), доки країни-члени не ухвалять протилежного рішення», – додав він.

Відповідаючи на уточнююче запитання, генсек наголосив, що особисто він виступає проти виключення Росії з РЄ, оскільки організація працює «не для країн, а для людей».

«Європейський суд з прав людини важливий для громадян Російської Федерації... Мене жахає можливість того, що росіяни випадуть з-під дії Європейської конвенції», – заявив він.

Водночас, Ягланд заявив, що готується до певних «жорстких дій» через несплату Росією свого внеску до бюджету РЄ. «Повністю неприйнятно те, що Росія робить, коли не виплачує свій внесок до бюджету», – заявив він, не уточнивши сутність запланованих дій для вирішення цієї проблеми.Loading...
Loading...
Loading...