Новини » Політика 24 квітня, 2018, 14:26
Добровольців не визнають до переобрання парламенту, – Михальчишин

Важко зрозуміти, як за присутності у складі Верховній Раді декількох десятків депутатів, які є учасниками бойових дій, та керівництва парламенту, де представлені люди з націоналістичними поглядами, досі не було ухвалено законопроекту про визнання добровольців учасниками бойових дій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний аналітик Юрій Михальчишин.

«На мою думку, у питанні добровольців має місце дуже небезпечний прецедент. Правлячий політичний клас, який втішається усіма принадами монополії політичної влади та економічних бонусів від свого становища, намагається монополізувати ще й новітню історію та сучасну історичну пам’ять українців», – заявив Юрій Михальчишин.

За його словами, просто на наших очах відбувається цинічне переписування подій 2014 року.

«Сьогодні влада прагне максимально замаскувати свій тогочасний переляк, паніку, розгубленість і недієздатність. Фактично, їхнє ставлення до добровольців віддзеркалює колосальний комплекс неповноцінності, який є у правлячого політичного класу в Україні», – запевнив політичний аналітик.

Він переконаний, що український політичний клас утримується при владі завдяки спекуляції на риторичній темі власного внеску у подолання військової загрози.

«Ці спекуляції полягають саме в тому, аби максимально нівелювати роль добровольців як елементу, що підставив плече Збройним силам у 2014 році. Фактично, саме цей комплекс власної неповноцінності і заважає тверезо дивитися на речі і спонукає до мстивої ненависті», – вважає експерт.

Окрім цього, він висловив думку, що таке ставлення до добровольців, за логікою влади, є цілком природним.

«Вони бояться і ненавидять добровольців, оскільки ті нагадують про їх некомпетентність та невідповідність займаним посадам. Так само добровольці нагадують і про їх ницу роль у відбитті перших актів російської агресії», – підкреслив фахівець.

Також він висловив свій проноз, чи слід очікувати ухвалення Верховною Радою законопроекту №7190 – про визнання добровольців учасниками бойових дій.

«Логіка вимагала, аби цей законопроект був давно розглянутий і ухвалений, але, як бачимо, парламент сьогодні керується не логікою чи політичною доцільністю, а доволі ницими інстинктами», – наголосив аналітик.

Окрім цього він зазначив, що доволі важко зрозуміти, як за наявності в Раді декількох десятків учасників бойових дій та керівництва парламенту, де представлені люди з націоналістичними переконаннями, цей законопроект досі не ухвалений.

«На мою думку, цей склад парламенту не матиме політичної волі, аби зробити очевидне та необхідне – визнати українських добровольців. Цього не буде зроблено, мабуть, поки не переобереться новий склад українського парламенту», – заявив Михальчишин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:27 :31