Новини » Світ 24 квітня, 2018, 17:07
Більшість правозахисних організацій світу засудили блокування Telegram в Росії
Месенджер Telegram. Фото: EPA-EFE/MAURITZ ANTIN
Месенджер Telegram. Фото: EPA-EFE/MAURITZ ANTIN

Правозахисні організації з багатьох країн світу написали відкритого листа на адресу Google, Amazon, Microsoft і Apple, в якому засудили блокування Telegram та атаку на інтернет в Росії.

Керівник міжнародної організації «Агора», який представляє інтереси Telegram, Павло Чиков опублікував листа у своєму Telegram-каналі.

«У листі на адресу Google, Amazon, MIcrosoft, Apple 13 правозахисних організацій з Росії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Ірландії, Канади, Єгипту, Індії, Колумбії, Аргентини, Угорщини, Кенії, ПАР засуджують атаку на інтернет в Росії і просять не сприяти в цьому російській владі», – наголосив Чиков.

Автори листа назвали блокування месенджера частиною атаки російської влади на свободу висловлювання думки в інтернеті. У боротьбі з месенджером влада оголосила справжню «кібервійну», блокуючи мільйони IP-адрес великих американських компаній. В результаті в Росії постраждали сотні онлайн-сервісів, йдеться у листі. Сам Telegram продовжує працювати.

Документ підписали правозахисники з Росії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Ірландії, Канади, Єгипту, Індії, Колумбії, Аргентини, Угорщини, Кенії та ПАР.

З 16 квітня Роскомнагляд намагається обмежити доступ до Telegram за відмову передати ФСБ Росії ключі шифрування повідомлень користувачів.

У неділю по всій Росії пройшла акція проти блокування месенджера. Російські користувачі Telegram випустили з вікон паперові літачки. Засновник месенджера Павло Дуров закликав повторити акцію 29 квітня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 20:02 :34