понеділок, 23 квітня, 2018, 15:11 Економіка
Земельна реформа може стати найдієвішою для української економіки, – Кухта
ZIK
ZIK

Земельна реформа може суттєво покращити українську економіку. Адже після скасування мораторію ми зможемо нарешті подолати інвестиційний голод.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта.

На його думку, із точки зору залучення інвестицій, земельна реформа дасть найкращий ефект для української економіки.

«У нас інвестиційний голод та постійна нестача притоку коштів, надходжень в нові робочі місця чи виробництва. В принципі, це головна причина того, що ми відстаємо від всієї Європи», – переконаний Кухта.

Тому він вважає, що земельна реформа може зрушити цю ситуацію, адже допоможе залучити в Україну іноземні інвестиції.

«При цьому не лише напряму – в аграрний сектор, а й просто, як сигнал про те, що тут справді йдуть зміни і відкривається великий актив, який, наразі, є закритим для інвестування. Відповідно, можна вкладати кошти у якісь суміжні сектори чи просто під те, що увійдуть і інші інвестиції. Це потужна річ із точки зору загального економічного ефекту», – запевнив радник.

Тож він підкреслив: саме тому Світовий банк та інші міжнародні організації наголошують на цій реформі. Мовляв, їм потрібно, щоб Україна нарешті почала зростати та перестала від них залежати.

«Думаю, що цей процес гальмується через те, що ми просто запустили ситуацію. Адже мораторій діє уже 20 років, тож не дає сформуватись нормальному ринку. Натомість ми чомусь отримали його дуже викривлену форму із заниженими орендними ставками. Аграрний сектор сформований під дуже низьку ціну оренди землі і, в принципі, використовують її здебільшого хижацьким чином. Адже це, все таки, не активи людей, вони нею не володіють», – розповів експерт.

Через це ми втрачаємо і якість ґрунтів. Вміст гумусу падає, через кілька десятиліть ризикуємо взагалі втратити чорноземи.

«Це, знову ж таки, через те, що не існує чіткої сформованої структури прав власності, це погіршується, в принципі, поганим захистом прав майна в Україні. Тому й існує острах відмінити мораторій», – зауважив Кухта.

Та він наголосив: все ж маємо розірвати «порочне коло, у яке самі себе загнали». Адже земля – найбільший інвестиційний актив держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:56 :29