Новини » Політика 23 квітня, 2018, 18:36
Уряд не готовий запропонувати суспільству бачення розвитку України на 2019 рік, – Матвієнко
ZIK
ZIK

До 1 квітня Кабмін мав би подати до парламенту бюджетну резолюцію, але не подав. Очевидно, що уряд Гройсмана не готовий запропонувати суспільству своє бачення розвитку України на 2019-й рік.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

Нагадаємо, прес-служба Верховної Ради на сайті парламенту повідомляє, що звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України в 2017 році на засіданні Комітету Верховної Ради з питань економічної політики буде розглянуто 20 червня. 

Політолог Костянтин Матвієнко зауважив: окрім того, що уряд затягує зі звітом, до парламенту не була подана і бюджетна резолюція на 2019-й рік.

«До 1 квітня уряд мав би подати так звану бюджетну резолюцію. Це основні напрямки соціально-економічного розвитку країни на 2019-й рік. І подається вона для того, щоб дати старт бюджетному процесу на наступний рік. Але така резолюція до парламенту подана не була. Тому уряд прямо порушив Бюджетний кодекс України», – заявив гість програми.

У такому випадку, зауважив політолог, уряд мав би подати до парламенту законопроект, який відтермінує подання бюджетної резолюції ще на місяць.

«Але і такий законопроект подано не було. Отже ми бачимо, що уряд не готовий запропонувати суспільству своє бачення розвитку України на 2019-й рік. І очевидно, що в нього немає фундаменту. А фундаментом мали би бути досягнення уряду Володимира Гройсмана», – зазначив експерт.

Водночас Костянтин Матвієнко зауважив, що роботу уряду Гройсмана сьогодні можна оцінити за якістю українських доріг і за цінами на основні продовольчі продукти й ліки.

«Пан Гройсман голосно обіцяв, що у травні буде проведена індексація зарплат і пенсій. Не менш голосно він говорив, що в нас є недовиконання бюджету за перший квартал. Тому зрозуміло, що ми не маємо де взяти кошти для того, щоб індексувати пенсії та зарплати, хоча ціни ростуть доволі відчутно. Тому роблю висновок: Гройсман і його уряд не впоралися з жодним із тих завдань, які вони перед собою ставили. Також нагадаю, що коаліційна угода, яку підписували ще 5 фракцій, змінена не була. Але саме коаліційна угода і її виконання мали б стати тими основними критеріями, за якими можна було б оцінити роботу уряду Володимира Гройсмана», – підсумував Матвієнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 15:28 :22