понеділок, 23 квітня, 2018, 18:50 Політика
Українська помісна церква може стати найбільшою православною у світі, – Андрій Окара
ZIK
ZIK

У Росії із великою образою та заздрістю ставляться до того факту, що українська помісна церква може стати найбільшою визнаною православною церквою у світі за кількістю своїх вірян.

Про це зауважив політолог Андрій Окара в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Можливо, було б краще, якби дії з боку Президента України та парламенту щодо створення єдиної церкви в Україні не були такими політизованими. Адже можливість створення Української православної помісної церкви докорінним чином змінює не тільки ситуацію в Україні, але й в усьому православному світі.

Оскільки українська церква, якщо буде офіційно визнаною, фактично стане найбільшою православною церквою у світі», – підкреслив Андрій Окара.

Саме тому, пояснює політолог, у Росії з великою образою та заздрістю ставляться до такого факту. А тому почали звинувачувати і Порошенка, і Верховну Раду в тому, що вони намагаються створити нову церкву.

Хоча при цьому ніхто чомусь не згадує, що Російська православна церква в тому вигляді, в якому існує зараз, була створена Сталіним і сталінським режимом.

«Щоб усіляко загальмувати та скомпрометувати процес створення єдиної церкви в Україні, російські федеральні телеканали як один почали повторювати тезу, що помісна церква може бути створена тільки за згоди всіх православних церков, і що Московський патріархат навряд чи колись дасть таку згоду.

Також росіянам нав’язують думку, що українська влада такими діями намагається створити чергові приводи для громадянської війни», – зауважив Андрій Окара.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:13 :37