понеділок, 23 квітня, 2018, 17:46 Світ
У Польщі почали боротися з шахрайством при працевлаштуванні українців

У Свіноуйсьці на північному сході Польщі запустили кампанію «Партнерство та працевлаштування», мета якої полягає в боротьбі з шахрайством при прийомі на роботу працівників з України. Польські та українські організації роботодавців та агентства зайнятості приєдналися до ініціативи.

Про це повідомляє Onet.

Ініціативу офіційно започаткували в п’ятницю під час Балтійського бізнес-форуму, який проходив у Свіноуйсьці.

«Зловживання на ринку праці й зайнятості є проблемою як в Україні, де багато шахрайських компаній вербують працівників, так і в Польщі, де українці часто працюють нелегально», – сказав президент Польсько-Української торгової палати Яцек Пєхота.

Він додав, що проект «Партнерство та працевлаштування», який об’єднує організації роботодавців, агентства з працевлаштування та підприємців з Польщі та України, є «довгостроковим».

Організатори кампанії планують популяризувати належні стандарти найму та працевлаштування громадян України, надійні агентства з працевлаштування та надійних роботодавців. Рекламні щити, плакати та листівки мають інформувати українців, про те, що вони не повинні платити за пошук роботи. Незабаром почне працювати також веб-сайт та спеціальна інфолінія допомоги для громадян України.

Пєхота акцентував, що ініціатори кампанії також хочуть, щоб українці добре себе почували в Польщі.

«Сьогодні, маючи біометричні паспорти, українці можуть легко пересуватися по всій Європі, і вони добре розуміють, що за нашим західним кордоном є ще кращі умови працевлаштування, ніж в Польщі. Отже, ми повинні заохотити їх у нас залишитися», – підкреслив він.

Провідний експерт польської асоціації роботодавців «Левіафан» Яцек Менціна під час інавгурації кампанії натомість підкреслив, що польська економіка зараз не може обійтися без українських робітників.

«Давайте поважати таку співпрацю та думати про ефективні механізми боротьби зі зловживаннями і заохочувати українців до роботи в Польщі. Кампанія «Партнерство та працевлаштування» допоможе побудувати новий стандарт зайнятості, – заявив Менціна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:54 :26