понеділок, 23 квітня, 2018, 18:22 Суспільство
Речник УПЦ МП порівняв УАПЦ та УПЦ КП із псевдореспубліками «ДНР» та «ЛНР»
ZIK
ZIK

Церкви київського патріархату – це наші частини, які відійшли від канонічної УПЦ, так само як «ЛНР», «ДНР» та Крим, які є частинами України, але відійшли від держави.

Таку думку висловив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) отець Микола (Данилевич) в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Поки що всі втручання президентів України в церковні справи не принесли жодних результатів. Ми за цим спостерігаємо досить стримано, оскільки це не відповідає всім церковним канонам і навряд чи з цього щось вийде.

Ми не заперечуємо, а навіть підтримуємо ідею єдиної церкви в Україні, але це має бути зроблено правильно, а не навиворіт, як це відбувається зараз», – прокоментував речник УПЦ (МП).

Він нагадав, що в комюніке від Константинопольського патріархату було зазначено, що питання єдиної церкви в Україні має бути погоджене з братськими помісними православними церквами. Тобто це означає, що Патріарх Варфоломій буде радитися з іншими церквами щодо автокефалії для помісної церкви в Україні.

«Нова церква має бути прийнята в сім’ю помісних православних церков, як держава в ООН. Тому одноосібно Патріарх навряд чи зможе прийняти таке рішення.

Ми вважаємо, що спочатку потрібно подолати розділення, яке є між церквами, і тільки тоді ставити питання про автокефалію, оскільки не можна окремо визнати УПК КП, адже вона є самопроголошеною і не визнаною, так само, як і «ДНР» та «ЛНР», – порівняв Микола Данилевич.

Відтак Київський і Московський патріархати спочатку мають об’єднатися, а вже тоді слід ставити питання про статус.

«Церкви Київського патріархату – це наші частини, які відійшли від канонічної УПЦ МП, так само як «ЛНР», «ДНР» і Крим, які є частинами України, але відійшли від держави», – певен заступник голови відділу зовнішніх церковних зав’язків УПЦ МП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:27 :57