понеділок, 23 квітня, 2018, 14:54 Події
Лише плівки Онищенка не можуть бути доказовою базою, – Шабунін
ZIK
ZIK

Лише плівки колишнього депутата-утікача Олександра Онищенка не можуть бути доказовою базою для відкриття проваджень проти топових політиків України. Зокрема, йдеться про Президента Петра Порошенка, депутата Ігоря Кононенка та колишнього міністра екології Миколи Злочевського. Перш за все, записи Онищенка має перевірити в НАБУ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Лише плівки Онищенка не можуть бути доказовою базою. Вони зібрані у незаконний спосіб. Втім, з ними розбиратися треба. Було би добре, якби ми отримали записи, навіть без можливості використовувати їх у суді», – говорить Шабунін.

Керівник Центру протидії корупції підкреслює: довести злочин хабарництва, який стався у минулому, неможливо.

«Якщо хабар брали дуже давно, то відслідкувати цей факт – нереально. Тому чи правдиві плівки? Ми не дізнаємося цього, допоки не буде експертизи. Проблема у тому, що факти про які говорить Онищенко і голоси на плівці, раніше були засвічені журналістськими розслідуваннями: передача Злочевським газу на підприємства Порошенка, зустріч у Відні Кононенка зі Злочевським, поїздка наших урядовців у Монако на конференцію Злочевського. У мене є два пояснення цього всього. Або хтось дуже якісно фальсифікує ці плівки, що легко перевірити, коли є оригінал і пристрій, на який записували. Або ж все це правда. Тому, якщо Онищенко хоче, щоб його слова мали юридичну перспективу – має передати плівки у НАБУ. Я також переконаний у корупційних діяннях Порошенка», – наголошує Шабунін.

До того ж, керівник Центру протидії корупції вважає, що про найцікавіші моменти із плівок Онищенко ще не згадував.

«Чому Онищенко робив ці записи? Він хотів мати козир у рукаві. Де помилився Онищенко? Чоловік ними вже рік розмахує. Колись же треба почати зливати. Я переконаний, що він далі торгується найцікавішими моментами із записів. Однак, якщо він хоче помститися Порошенку, я закликаю його надати записи НАБУ», – говорить Шабунін.

До слова, у своєму Facebook Олександр Онищенко написав, що готовий надати НАБУ оригінал запису розмови з Президентом Петром Порошенком. 

«Я думаю, що бюро зацікавлене в інформаційній базі для розслідування. Тому питання у реальному бажанні Онищенка закінчити цю історію. Відкривати кримінальне провадження тільки по словах Онищенка означає пустити бігати папірці по НАБУ», – додає Шабунін.

Нагадаємо, нещодавно нардеп-утікач Олександр Онищенко написав про схему, за якою «Народний фронт» міг профінансувати свою передвиборчу кампанію в 2014 році. Йдеться про це у його книзі «П’ятий Порошенко».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 02:57 :55