понеділок, 23 квітня, 2018, 21:15 Економіка
Чижмарь про обшуки на заводі «Мотор Січ»: Ми обдурили самі себе
ZIK
ZIK

Державний бюджет насамперед має використовувати кошти у тендерах на українське виробництво. Чому український виробник, який може повноцінно виробляти санітарну та військову авіацію, не отримує держзамовлення?

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії) Юрій Чижмарь, коментуючи обшуки на «Мотор Січі».

Нагадаємо, сьогодні СБУ проводила обшуки у ПАТ «Мотор Січ» у Запоріжжі у зв’язку з підозрою у підготовці до диверсії.

Юрій Чижмарь наголосив, що підприємство «Мотор Січ» виготовляло багато продукції для РФ до 2014 року. Що ж до співпраці із країною-агресором нині, як зауважив гість програми, «навіть якщо це так, Україна не внесла санкцій».

«Чинний Президент і РНБО не включили певні механізми санкцій щодо РФ, здійснення бізнесу у РФ українськими підприємствами», – зауважив народний депутат.

Юрій Чижмарь зазначив, що, на його думку, якщо військово-промисловий комплекс України або підприємства, які виробляють військову продукцію для іноземних країн, а тим паче для РФ, порушують загальне правило, то мають нести відповідальність.

«Ми обдурили самі себе. Насамперед я говорю про РНБО та Президента, тому що саме вони повинні ініціювати питання стану війни. Ми обдурили самі себе: ми називаємо це АТО і в той же час підприємствам забороняємо торгувати із будь-якою країною… Хоча, я думаю, проблема в іншому. «Мотор Січ» є конкурентом, і ми розуміємо, що в цій історії є бажання «віджати» те чи інше підприємство», – заявив гість програми.

Політик нагадав, що Україна закупила французькі гвинтокрили, і розповів про те, що з огляду на це було порушене питання, чому український виробник, який може повноцінно виробляти санітарну авіацію, військову авіацію, не отримує держзамовлення. Подібна ситуацію, додав він, і з катерами, коли замість замовлень в українських виробників, їх закупляють за кордоном.

«Я думаю, що на сьогодні ми маємо типовий приклад використання війни в інтересах, у тому числі і збагачення», – заявив гість програми.

Політик наголосив, що він виступає за те, щоб державний бюджет насамперед використовував кошти у тендерах переважно на українське виробництво.

Юрій Чижмарь, відповідаючи на запитання, чи є дійсною інформація про те, що голова правління ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв матеріально підтримував Радикальну партію, зазначив, що йому про це невідомо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:31 :41