Вплив Москви на Будапешт зростає, і це загроза для Європи, – МЗС України

Вплив Москви на Будапешт, на жаль, зростає. І це є загрозою не тільки для Києва, але й для Європи, для єдності в НАТО і для розуміння того, як гібридно діє Росія.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

«Газ, атомна електростанція, ВПК, багато інших речей, про які можна говорити. Я не хочу звинувачувати... Але політично я можу допустити те, що вплив Москви на Будапешт, на жаль, зростає. І це є загрозою не тільки для Києва, але й для Європи, для єдності в НАТО і для розуміння того, як гібридно діє Росія», – зазначив він.

За його словами, проблема Угорщини – у спробі використання свого членства в НАТО для задоволення якихось своїх цілей, які ми не зовсім розуміємо. «З одного боку, як держава-член НАТО – на території України проживають угорці, які є складовою українського суспільства, їхня безпека мала би бути ключовим інтересом для Угорщини. Тому Україна в НАТО була би більш вигіднішою для Угорщини, ніж навпаки. Тому я підозрюю, що це не інтерес Угорщини, в даному випадку Угорщина проштовхує в НАТО, а інтерес третьої сторони. І не дивно про це говорити, знаючи певні факти», – додав він.

Також дипломат зазначив, що прем’єр Орбан отримав високу підтримку громадськості (на виборах. – Ред.): «Це говорить про те, що він вміло проводить свою політику всередині країни, у тому числі використовуючи політично тематику національних меншин. Український закон у даному випадку йому, мабуть, був на руку. Оскільки саме, використовуючи агресивну риторику (йдеться про мовний закон. – Ред.), це певним чином вплинуло на підвищення електоральної підтримки партії прем’єра Орбана».

«Це підтверджує в черговий раз моє припущення, що це не угорський інтерес – мати погані відносини з Україною, а це інтерес третьої сторони. Ми готові на компроміс, на розумне вирішення проблеми, але на ультиматуми ми не підемо», – наголосив Боднар.

 Loading...