субота, 21 квітня, 2018, 10:34 Політика
Чубаров пояснив зміни у законопроект про громадянство, що стосується кримчан
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Фото: krymr.com
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Фото: krymr.com

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров впевнений, що норми президентського законопроекту про громадянство під час його розгляду в комітетах і на сесії Верховної Ради «буде приведено у відповідність з принциповими підходами держави, визначеними в чинному законі України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці, коментуючи зареєстрований у Раді законопроект Петра Порошенка №8297.

«Дійсно, деякі нові положення, запропоновані у проекті, зокрема, щодо питань, які можуть слугувати підставами для втрати громадянства України, викличуть обґрунтоване обурення у жителів тимчасово окупованого Криму.

Йдеться про те, що підставами для втрати громадянства України можуть стати дії, вчинені людиною внаслідок примусу з боку окупантів. Наприклад, обов’язковий призов російськими окупантами молодої людини, що проживає в Криму, на строкову службу. Або участь під страхом звільнення з роботи в незаконних виборах, що проводяться російською окупаційною владою. Однак, не варто впадати у відчай, тим більше, «розганяти зраду», – зазначив Чубаров.

«Упевнений, що при розгляді даного законопроекту в Комітетах і на сесії Верховної Ради України всі запропоновані норми будуть приведені у відповідність з принциповими підходами держави, визначеними в чинному Законі України «Про забезпечення прав и свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», – додав він.

Читайте також: Відомий журналіст вказав на ознаку «підготовки» Кремля до деокупації Криму

«Так, у пункті 3 статті 5 Закону «Про забезпечення прав и свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» закріплено, що «відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав и свобод людини й громадянина на тимчасово окупованій території покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм и принципів міжнародного права», а у пункті 4 цієї ж статті встановлюється, що «примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України»«, – пояснив глава Меджлісу.

Як нагадує Крим.Реалії, Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді уточнити питання припинення громадянства України тих жителів анексованого Росією Криму, які набули російського громадянства.

Серед іншого, статтю 19 пропонується доповнити положенням, згідно з яким не є підставою для втрати громадянства України «набуття громадянства Росії в результаті здійснення протиправних та недобросовісних дій на тимчасово окупованій території Криму окупаційною адміністрацією Росії…».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 03:43 :50