п'ятниця, 20 квітня, 2018, 22:28 Економіка
Жодне місто в Україні досі не побудувало сміттєпереробне підприємство, – еколог
ZIK
ZIK

Пакети на деревах, пляшки під ногами і повітря, від якого сльозяться очі – це все можна відчути і побачити у Підгірцях, поблизу Києва. А все через те, що маленьке затишне село межує із величезним сміттєзвалищем. Загальна площа полігону – 63 гектари, наразі найвищий пагорб сміттєзвалища має 40 метрів. Щодня півтори сотні вантажівок привозять сюди сміття з міста-мільйонника.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK. 

Це єдиний полігон твердих побутових відходів на Київщині. Однак його давно час закрити. Жителі навколишніх сіл скаржаться на те, що таке підприємство є жахливим сусідом.

А у 2016 році навіть перекривали дорогу, аби привернути увагу столичної влади до великої проблеми села. Сміття сюди справді стали звозити менше, а сам об’єкт пообіцяли закрити до жовтня 2018-го. Та на це, кажуть екологи, годі й сподіватися.

«Коли закривають полігон – одразу зводять сміттєпереробний завод. Де він? Жодне місто не побудувало його. Україна просто захлинається у смітті», – обурюється голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Та й аби закрити полігон, сміття потрібно правильно утилізувати. Наприклад, засипати шаром ґрунту і накрити захисною плівкою. Якщо ж зводити переробний завод, то людям треба буде платити і за переробку. У Європі за це громадяни платять 40 євро у рік. Експерти пропонують і інший шлях.

«Коли купуєте продукт у поліетиленовому пакеті, то у вартість може входити і ціна за майбутню переробку сміття», – пропонує голова правління «Київспецтранс» Андрій Грущинський.

Законопроектів, які б допомогли витягнути країну зі сміттєвої кризи є вдосталь, кажуть експерти. Та усі вони поки припадають пилюкою і чекають на розгляд депутатів. Українці ж, тим часом, і далі викидають сміття у контейнери та поповнюють ним полігони сміттєзвалища.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:47 :53