Новини » Світ 20 квітня, 2018, 9:37
Вперше за 136 років Великобританія на два дні відмовилася від вугілля
Фото: ZIK/EPA/OLIVER BERG/Архівне фото
Фото: ZIK/EPA/OLIVER BERG/Архівне фото

Вперше за більш ніж століття Великобританія на два дні відмовилася від використання вугілля.

За словами експертів, майже 55 годин без вугільної електроенергії з понеділка по четвер є ознакою «стрімкого зниження» використання викопного палива.

Вперше відтоді як у 1882 році у Лондоні відкрилася перша у світі центральна електростанція, що працювала на вугіллі, країна на такий тривалий час відмовилася від використання вугілля, – інформує видання The Independent.

Попередній рекорд країни наприкінці жовтня минулого року становив близько 40 годин, хоча компанія National Grid заявила, що це відбулося протягом вихідних, коли попит, як правило, знижується.

У вівторок та середу більш як 60% британської електроенергії було вироблено завдяки використанню нульової або низьковуглецевої енергетики, включаючи ядерну (20,1%), вітрової (33,7%), сонячної (3,3%), біомаси (5%) та гідроенергетики (0,9%).

Аналітичний центр Carbon Tracker зазначив, що сподівається, що «цього літа ще більше рекордів буде побито, оскільки використання вугілля продовжує стрімко падати».

Нагадаємо, що кілька тижнів тому вітроенергетика встановила новий рекорд у Великобританії, вперше створивши 14 гігават електроенергії – майже 37% від потреб країни.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 07:21 :29