п'ятниця, 20 квітня, 2018, 17:05 Львів
У Львові Порошенка пікетувало Об’єднання добровольців, представники якого спонукали Президента підійти до бійця на візку
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 20 квітня, у Львові біля входу до Національного університету ім. І. Франка, куди після відкриття Львівського обласного перинатального центру мав приїхати Петро Порошенко, представники Об’єднання добровольців провели акцію з вимогою прийняти на законодавчому рівні законопроект № 7190 про визнання добровольців на державному рівні. Добровольці прагнули, щоб Президент їх побачив і почув.

Серед тих, хто чекав Петра Порошенка під стінами Львівського університету, виділявся чоловік на інвалідному візочку – це Михайло Єдинак, доброволець, який пішов захищати Україну, отримав травму хребта і тепер потребує реабілітації. Раніше він звертався до міністра оборони Степана Полторака, який обіцяв, що лікування нададуть, але це залишилося лише обіцянкою.

Також серед групи чоловіків добровольців привертала увагу жінка, яка тримала портрет свого загиблого сина – Андрія Луціва, який одразу після Майдану поїхав на передову і загинув. У нього залишилася сиротою донька, яка не має жодних пільг через те, що батька не визнано учасником бойових дій. «Завтра буде 10 місяців, як загинула моя дитина, а визнання нема. Я маю усі документи, де вказана причина смерті, місце, де він загинув. Мені не треба пільг на воду і газ, але у нього донька залишилася, яка хоче вчитися, вона закінчила вже медичний коледж і поступила в медичний університет. Тепер нема кому їй допомогти», – сказала Марія Луців, мати загиблого Андрія.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Петро Порошенко підійшов до групи добровольців, вислухав Михайла Єдинака, Марію Луців, розпитав їх про подробиці, взяв у руки документи Марії Луців, уточнив окремі деталі, відтак сказав своїм підлеглим записати контакти, щоб допомогти.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Керівник Об’єднання добровольців Олена Живко нагадала, що вчора, 19 квітня, на мітингу під Верховною Радою добровольці вимагали від народних депутатів визнання добровольців на державному рівні. «Сьогодні хочемо звернути увагу Президента, що добровольці, яких він нагороджує вищими державними відзнаками, офіційно не визнані учасниками бойових дій. Сьогодні ми прийшлим з сім’ями загиблих. Адже з них понад 30 осіб сьогодні не мають статусу», – сказала Олена Живко.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

За її словами, на п’ятому році війни влада зробила все, щоб добровольці були в забутті, а не героями. Проте вона переконана, що закон, який ініціював народний депутат Юрій Левченко (№7190 про визнання добровольців учасниками бойових дій – ред.), все ж буде прийнято.

Орієнтовно в Україні є близько трьох тисяч добровольців, які потребують визнання на державному рівні. На місцевому рівні Львівською обласною радою визнано учасниками бойових дій понад 190 добровольців.

У Львівському національному університеті ім. І. Франка Петро Порошенко сьогодні зустрічався з науковцями, представниками творчих спілок, релігійних громад.

Читайте також: Львівська кава звела Порошенка й Садового

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 04:17 :48