п'ятниця, 20 квітня, 2018, 16:43 Львів
Реальне відкриття перинатального відбудеться, коли тут народиться перша дитина, – Гірняк
Львівський обласний перинатальний центр. Фото: Микола Тис/ZIK
Львівський обласний перинатальний центр. Фото: Микола Тис/ZIK

За останні два роки з обласного бюджету Львівщини на реконструкцію обласного перинатального центру було скеровано 78 млн грн. Сьогодні відкрили першу чергу центру, хоча зрозуміло, що реальне відкриття відбудеться тоді, коли тут народиться перша дитинка.

Про це 20 квітня у коментарі журналістам повідомив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

«Я вперше зустрівся з працівниками перинатального центру у січні 2016 року, коли вони вийшли на пікет. Тоді тільки почала роботу наша каденція. Грошей взагалі не було і вони кричали нам «Ганьба!» – мені і представнику ОДА Ірині Гримак. Ми тоді людям пообіцяли,що ми зсунемо цю ситуацію з мертвої точки. І ми обіцянку виконали. Мені дуже приємно сьогодні говорити про те, що за останні два роки обласна рада виділила 78 млн грн. З Державного бюджету прийшло 45 млн грн. Загалом з 2013 року – це плюс-мінус однакові цифри», – повідомив В.Гірняк.

З його слів, здати в експлуатацію перинатальний центр повністю планується навесні 2019 року.

«Сьогодні маємо можливість відкрити першу чергу перинатального центру, хоча зрозуміло, що реальне відкриття відбудеться тоді, коли тут народиться перша дитинка. Сподіваємось, що за рік десь у такий час ми відкриємо перинатальний центр повністю. Це була будова №1 у Львівській області за останні два роки і ми раді, що справилися з цим завданням», – додав заступник голови облради.

Перинатальний центр розрахований на 220 місць. Виконувачем обов’язків гендиректора наразі залишається колишній керівник Лариса Янів.

«25 квітня буде відбуватися засідання конкурсної комісії – буде прийнято рішення. Якщо жодна кандидатура не набере голосів, буде оголошено новий конкурс.

Хочу сказати одну просту річ – конкурсна комісія не буде піддаватися жодним засобам тиску з чийого боку б вони не були. Ми повинні призначити фахову, професійну, грамотну людину. Але ця людина у перспективі має виконувати і вказівки департаменту охорони здоров’я, обласної ради та ЛОДА», – додав В.Гірняк.

Як повідомлялося, сьогодні за участі Президента України Петра Порошенка урочисто відкрили першу чергу Львівського обласного перинатального центру.

На відновлення роботи першої черги (пологового корпусу) затратили майже 183 мільйони гривень.

Як відомо, конкурсна комісія наразі не змогла визначити переможця конкурсу на посаду директора Львівського обласного перинатального центру. Засідання двічі переносили.

На цю посаду троє претендентів: Біль Ірина Андріївна – завідувач відділенням перинатального центру; Москвяк-Лесняк Дзвенислава Євгенівна – лікар міського комунального клінічного пологового будинку №1 м. Львова; Малачинська Марія Йосипівна – директор Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 09:01 :56