п'ятниця, 20 квітня, 2018, 11:37 Суспільство
Гриневич про скандальну дитячу книжку: МОН її ніколи не рекомендувало
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

У МОН отримали примірник дитячої книги «Про це» і пересвідчилися, що там не вказано, що вона рекомендована Міністерством освіти і науки України.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Народний депутат України (позафракційний) Олег Мусій, звертаючись до урядовців, зазначив, що останнім часом виник значний негативний суспільний ажіотаж через розповсюдження у школах так званої книжки «Про це». Нардеп звернувся із запитанням, чи має стосунок до розповсюдження цієї книги Міністерство освіти.

«Чи популяризація гомосексуалізму у дитячому віці розтління малолітніх є практикою діяльності уряду. Думаю, що ні. Тому, чому з’являються такі книги із рекомендаціями, що це підручник для дітей молодшого шкільного віку?» – звернувся народний обранець.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман емоційно відреагував на запитання нардепа: «Ви говорите такі речі, що мені аж незручно слухати, – це не є політикою уряду. Про що ви говорите! Навіть не говоріть про це!»

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич запевнила, що відомство, яке вона очолює, не має жодного відношення до цієї книжки.

Примірник дитячої книги «Про це». Фото: lviv1256.com
Примірник дитячої книги «Про це». Фото: lviv1256.com

«До речі, ця книжка вже вдруге перевидається в Україні. Уперше її видали у 2008 році. У нас на ринку є дуже багато різних книжок. Міністерств освіти і науки не займається контролем усієї дитячої літератури. Ми проводимо експертизу тільки тих методичних посібників і підручників, які йдуть у школи», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр розповіла, що у МОН отримали примірник книги і пересвідчилися, що там не вказано, що вона рекомендована Міністерством освіти і науки України.  

«Ті, хто створив цю книжку, її переклав, бо це є іноземне видання, перекладене українською мовою… Ті, хто це зробив, несуть відповідальність за цю книжку. Нам треба застерегти батьків зі свого боку, що вони повинні дивитися, що вони дають читати дітям… Ця книжка ніколи не була рекомендована МОН», – наголосила Лілія Гриневич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:27 :53