четвер, 19 квітня, 2018, 17:23 Світ
Євроексперти погодили законопроект «Про національну безпеку України»
Українські військові. Фото: Міноборони України
Українські військові. Фото: Міноборони України

Європейські експерти та представники НАТО погодили підготовлений до другого читання президентський законопроект «Про національну безпеку України».

Про це журналістам заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко у кулуарах парламенту, повідомляє Укрінформ.

«Учора збирався круглий стіл – були експерти з Європейського Союзу, були представники НАТО. Було проаналізовано ті напрацювання, які підготовлені робочою групою при комітеті, туди ввійшла й Адміністрація Президента. Основні маркери, стосовно яких були зауваження і які потребували особливої уваги: який буде спеціальний орган із відповідними повноваженнями, чи буде у нас цивільний міністр, чи буде підпорядкований головнокомандувач (Муженко в даному випадку) міністру, чи буде піддаватися депутатському контролю СБУ, що буде робитися зі ставкою головнокомандувача, які основні норми закону будуть додані для того, щоб він відповідав тим стандартам НАТО, які в односторонньому порядку бере на себе Україна. Організовано дуже детально, всі перераховані моменти враховано. Експертами була дана позитивна оцінка: сказано, що той законопроект, який буде подаватися до другого читання, а він вже є, макет готовий, відповідає вимогам, стандартам НАТО. Вони погодили цей, фактично доопрацьований, законопроект», – пояснила Луценко.

За її словами, парламент зможе перейти до розгляду законопроекту на наступному пленарному засіданні, яке відбудеться за три тижні.

Президент Петро Порошенко 28 лютого вніс до парламенту законопроект №8068 «Про національну безпеку України».

ВР ухвалила його 5 квітня у першому читанні.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

Законопроект пропонує встановити, що міністр оборони і його заступники призначаються із числа цивільних осіб, також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та Головнокомандувача Збройних сил України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 04:09 :36