Новини » Суспільство 19 квітня, 2018, 12:08
Є менше 40 добровольців батальйону «ОУН», яким необхідно надати статус УБД, – Коханівський
ZIK
ZIK

Не визнаних добровольців батальйону «ОУН» не так вже й багато залишилось. Адже близько 200 осіб пішли в ЗСУ, Нацгвардію і вже отримали якийсь статус. Але залишилось 39 осіб, яким Антитерористичний центр надав довідки, та попри це їх все одно неможливо легалізувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив засновник та екс-командир добровольчого батальйону «ОУН» Микола Коханівський.

«Ми воювали і воюємо не за отримання статусу учасника бойових і не за нагороди. Українські націоналісти чітко знають, чому вони є на фронті. Адже вони дотепер здобувають Українську самостійну соборну державу, якої наразі немає», – сказав Коханівський.

Він пояснив, чому сьогодні прийшов на мітинг біля Верховної Ради.

«Є просто кричущі випадки, які я як командир не можу просто оминути, тому перебуваю на цьому мітингу. У мене є бійці, які важко поранені і я бігаю як навіжений, щоб довести, що вони дійсно воювали. Вони вже мають довідки з Антитерористичного центру. І таких бійців є п’ятеро, вони всі родом з південних і східних областей. Але я нічого не можу довести, бо вони навіть елементарно не можуть пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). Також не можуть отримати допомогу по важкому пораненню, а це інваліди без руку, без ніг, без очей», – прокоментував він.

Також він сказав про те, що дуже вдячний народним депутатам, які перейнялись проблемою та розробили законопроект №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».  

«Хочу зазначити, що насправді не визнаних добровольців батальйону «ОУН» залишилось вже не так і багато. Бо близько 200 осіб пішли в ЗСУ, Нацгвардію і вже отримали якийсь статус. І залишилось 39 осіб, яким Антитерористичний центр надав довідки. Та цих хлопців все одно не можемо легалізувати, а з них восьмеро важко поранених», – говорив Коханівський.

Тому, за його словами, це велика проблема, адже страждають як бійців, їхні сім’ї.

«Сподіваюся, що й держава нарешті зрозуміє, що тим людям, які готові своє життя і здоров’я  покласти на вівтар Української самостійної соборної держави, не треба садити у в’язниці, репресувати. Ними треба пишатися та треба їм допомагати, бо війна не закінчена, вона триває. Бо я впевнений, що прийде час, коли держава знову покличе добровольців . Тому на сьогодні добровольцям треба хоча б мінімально допомогти», – наголосив він.

Як повідомлялось, близько сотні представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та інших організацій пікетують будівлю Верховної Ради, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».

Нагадаємо, ZIK повідомляв, що українська громадськість вимагає від народних депутатів ухвалити законопроект №7190 про визнання добровольців на державному рівні. Також було опубліковано відео «Добровольці гідні визнання».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 02:21 :34