Новини » Економіка 19 квітня, 2018, 15:22
В Україні у тіні перебуває 40-50 відсотків української економіки, – Новак
ZIK
ZIK

Головна частка тіньової економіки України перебуває в офшорних схемах. Адже ними користуються практично всі великі і вище середнього рівня бізнесмени, котрі мають зовнішньоекономічні контакти. Також дуже суттєво впливає на регрес економіки країни зарплата у конвертах.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Звичайно, що тема подолання тіньової економіки обговорюється протягом усієї незалежності України. Але зараз, як і раніше, обсяг економіки в тіні коливається між 40 і 50 відсотками, інколи навіть збільшувалася до 55 відсотків», – сказав Новак.

За його словами, головна частка тіньової економіки перебуває в офшорних схемах. Адже ними користуються практично всі великі і вище середнього рівня бізнесмени, які мають зовнішньоекономічні контакти.

«На жаль, поганий приклад використання офшорних схем через іноземні компанії у нас йде від першої особи держави, тобто від Президента. Вже навіть оприлюднено інформацію, яка говорить тільки про частину офшорних компаній, так звані панамські документи. Але й по них вже зрозуміло, що навіть чинний Президент у своїй бізнес-імперії масово використовує офшорні схеми. Тому, якщо він подає такий приклад, то від інших українських бізнесменів можна чекати чого завгодно», – вважає економіст.

Він також зазначив, що більшість великих світових компаній використовують офшорні схеми, але все залежить від того, для чого вони їм потрібні.

«Переважно, світові компанії використовують офшори для незначної оптимізації, яка займає від 10 до 15 відсотків їхнього обороту. А в Україні все навпаки, у нас 10-15 відсотків – це робота «в білу», а решта 85-90 відсотків йде через офшорні компанії. Тому все залежить від співвідношення, яке прямо впливає на ситуацію з економікою та рівень життя людей в країні», – прокоментував Новак.

Інша проблема проблема – це зарплата у конвертах.

«Роботодавцю потрібно створити сприятливі податкові умови, а для найманого працівника ключовим елементом є запровадження накопичувального рівня пенсійної системи. Тому що тільки з офіційною зарплатою людина розуміє, що на її особистий накопичувальний рахунок зможуть надходити гроші, які забезпечать її старість», – додав він.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:22 :01