Новини » Суспільство 19 квітня, 2018, 11:20
Порошенко просить Раду підтримати звернення до Вселенського Патріарха
Президент України Петро Порошенко під час засідання Верховної Ради України. Фото: president.gov.ua
Президент України Петро Порошенко під час засідання Верховної Ради України. Фото: president.gov.ua

Усі помісні Церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу.

Про це сьогодні під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Очільник наголосив, що питання Єдиної помісної Церкви було одним із пріоритетним для нього, і весь цей час тривав непомітний діалог.

«Усі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог між Україною і Вселенським престолом. Представники нашої команди їздили, як на роботу, боротись за українську церкву... Моя великодня зустріч з Його Всесвятістю Варфоломієм була далеко не першою, але виявилась уперше дуже обнадійливою, найбільш результативною. У перебігу нашої кількагодинної розмови з патріархом, із членами Синоду я нарешті відчув, що настав час розрізати цю дипломатичну тишу швидкими, конкретними кроками... Днями я написав прохання до Патріарха про томос, про автокефалію, грамоту про незалежність української православної церкви... Цей томос стане не лише торжеством православ’я, а й актом відновлення глибокої історичної справедливості», – зазначив очільник держави та пожартував, звернувши увагу, що під час обговорення у Раді цього питання навіть сонце вийшло.

«Наша об’єднана Українська церква може стати найбільшою у православному світі», – зазначив очільник держави.

«Усі помісні Церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу», – наголосив Президент України.

Президент наголосив, що автокефалію надають не стільки конкретній Церкві, скільки країні. «Тому для нас залишатись осторонь означає підтримати статус-кво, який вигідний Москві», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні народні обранці включили до порядку денного проект постанови № 8284 «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив, що прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія І про томос Української помісної автокефальної церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:04 :24