Новини » Події 19 квітня, 2018, 10:35
Під ВР – пікет щодо закону «Про визнання добровольців учасниками бойових дій»
Скріншот з відео
Скріншот з відео

Представники громадськості на чолі з організаторами акції, яким, зокрема, є Об’єднання добровольців, пікетують Верховної Ради, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».

Учасники пікету тримають у руках прапори з символікою , Об’єднання добровольців, «Національного корпусу», а також плакати з гаслами на зразок «Визнання добровольців – справа честі. Владо, прийми законопроект №7190!» та «Вони загинули за Україну та досі без визнання» із зображенням облич полеглих добровольців.

Правопорядок біля парламенту забезпечують близько 200 поліцейських і бійців Нацгвардії. Ситуація загалом спокійна.

Законопроектом №7190 пропонується визначити добровольцями осіб, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції, але не були включені до складу, зокрема, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії. Водночас проект передбачає визнання добровольців учасниками бойових дій у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

«При цьому, особам з числа добровольців, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальшу участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції, статус учасника бойових дій пропонується надавати незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції», – уточнюють автори законопроекту.

Добровольців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час АТО, пропонується визнати інвалідами війни та поширити на них і членів їхніх сімей гарантії та пільги, передбачені законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Окрім того, в законопроекті встановлюється чіткий і прозорий порядок надання вищезазначеним добровольцям статусу учасника бойових дій.

Так, статус УБД добровольцям надається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. До її складу, відповідно до законопроекту, мають обов’язково включатися представники добровольчих формувань з правом дорадчого голосу.

Підставою для надання добровольцям статусу УБД є клопотання керівника відповідного добровольчого формування, нотаріально завірені свідчення не менш як двох свідків із числа осіб, які разом із такою особою брали участь в АТО та отримали статус УБД або інваліда війни, а також копії довідок про безпосередню участь особи в АТО, а для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва, – відповідні медичні довідки, повідомляє Укрінформ.

Нагадаємо, ZIK повідомляв, що українська громадськість вимагає від народних депутатів ухвалити законопроект №7190 про визнання добровольців на державному рівні. Також було опубліковано відео «Добровольці гідні визнання».

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 13:38 :24