четвер, 19 квітня, 2018, 12:02 Суспільство
На початку війни саме добровольці показали ЗСУ, як потрібно знищувати ворога, – Куцин
ZIK
ZIK

Значна частина бійців ЗСУ не мотивовані воювати за майбутнє України. Вони йшли на фронт заради пільг та заробітку, тож, у разі широкомасштабного вторгнення, просто втечуть. Натомість добровольці розуміють, за що борються. Однак, якщо держава і далі так ставитиметься до їхнього офіційного статусу, навряд чи багато із них захоче повертатись на фронт.

Про це під час мітингу під ВР про визнання статусу добровольців, який транслював телеканал ZIK, заявив командир батальйону «Карпатська Січ» Олег Куцин.

Він розповів: коли у 2014 році разом із побратимами їхав на фронт, ніхто тоді й не думав про соціальне забезпечення чи що буде із сім‘ями військових, які загинуть.

«Тоді думалось не про те. Ми розуміли, що потрібно було захисти державу. Тому і йшли на фронт, не зважаючи на відсутність соціальних гарантій. Однак, пройшов час, у нас з‘явились загиблі, багато поранених чи із психологічними травмами. Безумовно, що прийшов час підтвердити наш статус», – переконаний Куцин.

Він наголосив: на початку війни багато хто із військового керівництва переходив на бік ворога чи захищав його інтереси. Тому й безліч солдат не хотіли опинитись під командуванням зрадників, тож йшли добровольцями.

«Я пам‘ятаю, як ЗСУ здавали техніку російській стороні і лише за прикладом добровольців бралися за зброю і вбивали. Перші вбивали, власне, добровольці. Це було важко, але ми показали, як це робиться. Адже, коли думаєш про свою націю та державу, забуваєш, хто може бути перед тобою і бачиш лише ворога. А ворога потрібно вбивати. Ми це зробили і показали. Це основна наша заслуга перед державою», – наголосив військовий.

Водночас він розповів: після розпорядження керівництва держави про те, що добровольцям потрібно легалізуватися, багато хто справді це зробив. Однак, у ЗСУ вони побачили не лише переваги, а й низку недоліків, які досі залишаються не виправленими.

«У них немає необхідної мотивації на цю війну, не має духу. Як правило, багато хто йде туди заробити кошти, перебути та отримати якісь пільги. Аж ніяк не йдеться про захист України», – зауважив Куцин.

Тому, за його словами, у разі широкамсштабного наступу ворога надія є лише на добровольців. Однак невідомо, чи вони підуть далі воювати, якщо бачать таке халатне ставлення держави.

«А загроза державі надзвичайно потужна. Найвищі військові чини кажуть, що навколо України зосереджені десятки та сотні тисяч бойовиків РФ: техніка, танки, літаки. Що робитимуть, якщо справді відбудеться широкомасштабний наступ? Надія буде знову на нас. Безумовно, ми підемо воювати, але хотілося б також розуміти, що наші права будуть захищені», – наголосив польовий командир.

Він розповів: для визнання добровольці повинні отримати відповідну довідку від антитерористичного центру. Однак, на практиці, це фактично, неможливо.

«Коли я ще не був у ЗСУ, отримав поранення. У мене були зв‘язки, навіть свідчення самого генерала Мікаца, який підтверджував мою участь. Однак, все одно я не добув потрібний документ. При тому, що я – командир, якого багато хто знає. Уявіть, що таке отримати цю довідку для рядового. Це практично неможливо. Тому закон, ухвалення якого ми вимагаємо, і передбачає спрощення у дотриманні наших прав», – зазначив Куцин.

Окрім того, військовий додав: добровольці не йшли на війну по пільги. Однак, якщо вони є для тих, хто перебуває у лавах ЗСУ, батальйонах МВС та Нацгвардії, такі ж права повинні мати і добровольці.

«Тому це наша перша акція. Не думаю, що сьогодні вони все ж ухвалять цей законопроект, тож маємо зробити такі мітинги методичними. Тож я закликаю структуризуватися, знаходити зв‘язки із іншими підрозділами і думати, як тиснутимемо далі на цю владу», – резюмував Олег Куцин.

Як повідомлялось, близько сотні представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та інших організацій пікетують будівлю Верховної Ради, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».

Нагадаємо, ZIK повідомляв, що українська громадськість вимагає від народних депутатів ухвалити законопроект №7190 про визнання добровольців на державному рівні. Також було опубліковано відео «Добровольці гідні визнання».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 03:12 :23