Новини » Світ 19 квітня, 2018, 6:38
Дипломати знають, коли НАТО може підтвердити український статус країни-аспіранта

Україна розраховує, що на липневому саміті НАТО глави країн-членів альянсу підтвердять її статус аспіранта. Розраховуємо, що всі 29 членів НАТО ще раз підтвердять, що вони визнають суверенітет України.

Про це заявив голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко, – повідомляє ТСН.

Результат пошуку зображень за запитом "фото Пристайко"

«Ми розраховуємо, що глави держав підтвердять за Україною статус аспіранта. Це визнання того, що ми на правильному шляху і хочемо стати членами альянсу... Також розраховуємо, що всі 29 членів НАТО ще раз підтвердять, що вони визнають суверенітет України», – йдеться у повідомленні.

Дипломат наголосив, що поки що не йдеться про набуття Україною членства в НАТО, однак Київ уже продемонстрував певні досягнення на цьому шляху.

Публікація на сайті НАТО спричинила неабиякий конфуз. На сайті Альянсу надрукували реліз, який підтверджує Євроатлантичні наміри України. Чимало ЗМІ зрозуміли це, що Україна стала аспірантом НАТО. Навіть чиновники вітали Україну із цим досягненням. Утім експерти кажуть – радіти зарано.

При цьому він сподівається на консолідовану позицію Угорщини щодо українського питання.

«Угорщина лікує наших солдатів і бере участь у спільних навчаннях. Вона розуміє, звідки можуть прийти танки на її територію. І це не Україна», – додав дипломат.

Але в самому альянсі нагадують, що ні аспірантсво, ані перспектива членства не означає, що країна гарантовано стане членом організації, а надто, що згідно зі статутом НАТО, членами можуть стати лише ті країни, де немає суперечок за територію.

Тож поки триває конфлікт на окупованому Донбасі та підвішеним залишається питання Криму, про членство точно не йтиметься. Але безперечний плюс, який із цього може дістати Україна – це зміцнення війська та реформи. Що і без членства вкрай важливо, наголошують експерти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 14:08 :02