четвер, 19 квітня, 2018, 15:19 Львів
Для затримання керівника фірми-забудовника у Львові використали провокатора. Подробиці
Прес-конференція на тему: Спростування інкремінованих обвинувачень проти генерального директора ПрАТ «ІРОКС» Микичака І.П.. Фото: Микола Тис/ZIK
Прес-конференція на тему: Спростування інкремінованих обвинувачень проти генерального директора ПрАТ «ІРОКС» Микичака І.П.. Фото: Микола Тис/ZIK

Захист гендиректора ПрАТ «Ірокс» Ігоря Микичака заявляє, що кримінальне провадження проти керівника фірми-забудовника ґрунтується на фіктивному обвинуваченні.

Про це йшлося на прес-конференції 19 квітня.

І.Микичак назвав «непомірно високою» визначену йому судом заставу у 1,5 млн грн та повідомив, що обрану йому міру запобіжного заходу вже оскаржено в апеляційному суді.

Керівник фірми-забудовника запевнив, що будівельно-монтажні роботи на підприємстві виконуються і не будуть припинятися. «Ми повинні свої договірні зобов’язання виконати. Нікуди ніхто не збирається діватися чи десь зникати», – запевнив І.Микичак.

Кримінальне переслідування він пояснив «нездоровою конкуренцією» з боку інших забудовників, зокрема тих, які прийшли сюди з окупованої частини України. «Зараз відбувається неприпустиме… Таких обставин на львівському ринку раніше не було – щоби конкуренти з’ясовували відносини між собою на рівні відкриття кримінальних справ і таких дій, які вчинилися стосовно мене як керівника. Це неприпустимо, не по-людськи, не по-християнськи», – заявив І.Микичак.

Генеральний директор ПрАТ «ІРОКС» Микичак Ігор. Фото: Микола Тис/ZIK
Генеральний директор ПрАТ «ІРОКС» Микичак Ігор. Фото: Микола Тис/ZIK

Він запевнив: наявні усі документи щодо будівництва на вул. Антонича-Майданній. Зокрема, рішенням суду від 2013 року було зобов’язано керівництво обласного управління Держархбудконтролю зареєструвати декларацію на початок будівельних робіт на цій ділянці.

За даними адвоката Олега Мицика, підставою для даного кримінального провадження стали звернення групи народних депутатів, «серед яких є ті, яких у Львові звинувачують у незаконних будівництвах».

«Я думав, що дно пробите я вже давно бачив. Але у даному випадку виявив, що ні. Це не стосується влади, а правоохоронних органів. Станом на сьогоднішній ранок ми перевіряли у державному реєстрі: усі декларації про початок будівництва, навіть про введення будинків в експлуатацію – чинні», – запевнив адвокат.

Адвокат Мицик Олег Володимирович. Фото: Микола Тис/ZIK
Адвокат Мицик Олег Володимирович. Фото: Микола Тис/ZIK

З його слів, аби затримати керівника «Ірокса» використали провокатора і підроблену банківську платіжку.

«Громадянин, який хоче купити квартиру – це не просто провокатор, це колишній працівник поліції. Так склалося, що я його в інших кримінальних провадженнях бачив як свідка у суді. Ця людина приходить і вирішує внести майже 800 тис. грн, приносить платіжку одного із банків. Ми на сьогодні ще не отримали офіційних відповідей, але з’ясували дві прості речі. Відповідь банку: не поступили ніякі кошти. Щоб коштами заволодіти, вони мають надійти.

Особа ніяких коштів не вносила, не існує банківської операції про внесення 735 тис. грн. Ці кошти не поступали на рахунок нашого банку, не існує платіжки з таким номером», – заявив О.Мицик.

Він зазначив, що під час вилучення правоохоронцями документів було зроблено копію згаданої платіжки. Відтак, заявляє адвокат, обвинувачення базується на тому, що керівник «Ірокса» «обманув людину, яка принесла липову платіжку». Окрім того, І.Микичака звинувачують у підробці документа – архітектурно-планувального завдання, обов’язковість якого скасована ще у 2011 році. В дозвільних документах (Декларацях про готовність) відсутні будь-які посилання на так звані підробні документи (архітектурно-планувальне завдання).

Щодо збитків міському бюджету І.Микичак пояснив: пайові внески фірма не сплачувала на підставі рішення суду, однак готова долучитися до розвитку інфраструктури міста.

Як повідомлялося, 11 квітня у Львові затримали директора ПрАТ «Ірокс» Ігоря Микичака.

12 квітня йому повідомлено про підозру за ч.2 ст.15 (закінчений замах на злочин), ч.4 ст.190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) КК України.

За версією слідства, директор, знаючи, що будівництво багатоповерхового житлового будинку у Львові здійснюється без належно оформлених документів, запропонував фізичній особі купити у ньому одну із квартир. «Чоловік, скориставшись довірою потенційного покупця, запевнив його у наявності усієї необхідної документації та взяв передоплату у розмірі 480 тис. грн (80% від вартості квартири). Відтак, між шахраєм та потерпілим було укладено договір про вступ у члени вказаного кооперативу та отримання паю у формі квартири», – йшлося у повідомленні прокуратури.

Раніше у Львівській мерії заявляли, що ПрАТ «Ірокс» протягом багатьох років проводить протиправне будівництво багатоповерхових будинків на вул. Антонича-Майданній; вул. Шевченка, 418; вул. Тернопільській, 42.

Заяви міських чиновників Львова стосовно незаконності будівництва керівник ПрАТ «Ірокс» відкидав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:10 :00