середа, 18 квітня, 2018, 0:10 Суспільство
В Україні нарешті обмежать щільність забудови міст багатоповерхівками
Лев Парцхаладзе
Лев Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку оновить проект державних норм будівництва, у якому буде встановлено максимально допустиму щільність забудови.

Про це повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе у Facebook.

«Височезні багатоповерхівки, які примикають одна до одної, відсутність зелених зон, катастрофічна нестача закладів соцінфрастуктури, організованих парковок – це все наслідки недосконалого містобудівного законодавства в Україні», – йдеться у повідомленні.

За словами заступника, багатоповерхівки створюють величезну купу проблем для жителів, адже немає куди віддати дитину в дитсадок, немає де прогулятися з друзями, немає де поставити машину, немає де вигуляти собаку і багато іншого.

«Сьогодні у діючому містобудівному ДБН відсутні граничні параметри забудови земельних ділянок відносно поверховості, і через це вони часто забудовуються на 90%, а то і на всі 100%. Тому в оновленому проекті ДБН щодо планування та забудови територій ми вводимо максимально допустимий % забудови ділянки, щоб унеможливити її суцільну забудову по всьому периметру без благоустрою для жителів», – додає Парцхаладзе.

Зазначається, чим вища поверховість будинку, тим менший відсоток земельної ділянки відводиться на забудову і більший на облаштування прилеглої території.

Адже чим вище будинок і більша кількість мешканців там проживає, тим більше комфортних умов повинно бути створено для них.

Наприклад, для проектування будинку вище 11 поверхів максимально допустимий % забудови земельної ділянки – 30%, інші 70% – облаштування зелених насаджень, зон відпочинку та дитячих майданчиків.

У випадку, якщо це рівноповерховий будинок, до розрахунку береться середня поверховість.

«Ще один важливий момент – ця норма поширюється тільки на нове будівництво. При реконструкції дані показники не застосовуються, а приймаються відповідно до існуючих розмірів земельної ділянки і % площі забудови», – пояснює заступник міністра.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 13:46 :25