Новини » Суспільство 18 квітня, 2018, 18:14
Україна може перейняти в Колумбії досвід реєстру жертв і комісії правди, – депутат
ZIK
ZIK

Поїздку української делегації до Колумбії профінансувало посольство Швейцарії.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявила народний депутат України, представник Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Веселова.

Нардеп Веселова, розповідаючи про візит української делегації до Колумбії, у складі якої була і вона, зазначила, що поїздку профінансувало посольство Швейцарії. З її слів, делегацію з України запросили до Колумбії, щоб та отримала інформацію з перших рук від тих, хто брав участь у миротворчому процесі, у роззброєнні бойовиків. Нардеп нагадала, що в цій країні понад півстоліття тривала громадянська війна.

«Те, що цікавило українську делегацію, – це перехідне правосуддя», – зазначила гостя програми.

Наталія Веселова розповіла, що у Колумбії після завершення війни першим завданням було роззброїти бойовиків, а для того слід було досягнути із ними компромісу. Так, було означено, що за злочини проти людяності винні мають відповісти за законодавством країни і під амністію не потрапляють. А ті, хто таких злочинів не чинив, потрапляють під м’якше покарання. Як розповіла Наталія Веселова, в Колумбії діє так звана комісія правди. Окрім того в країні створили агенцію, яка формує реєстр жертв.

«У Колумбії зареєстровані 6,8 млн жертв. Це не обов’язково ті люди, які померли, це ті люди, яких пограбували, в яких відняли землю, били тощо», – зазначила Наталія Веселова.

На думку гості програми, в Україні такий список жертв може створити Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

«Це їхні повноваження. Якщо вони ставлять перед собою таке завдання, вони можуть таке зробити», – зазначила Наталія Веселова.

З її слів, у Колумбії після того, як людина подала відповідну заяву, що є жертвою, усі дані перевірять, адже потім, у разі підтвердження, їй виплачують компенсацію. Згідно з мирною угодою, компенсації виплачують з коштів, які передали державі (або держава виявила й конфіскувала) бойовики FARC.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:46 :16