Новини » Економіка 18 квітня, 2018, 16:30
Рівень секретності держзакупівель зброї має бути знижений, – експерт
ZIK
ZIK

Систему закупівлі військової техніки потрібно кардинально змінювати. Варто переглянути принципи, за якими інформація про такі закупівлі відноситься до секретної або за яким вона виводиться із класифікованої інформації.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор департаменту оборони і безпеки Мінекономрозвитку (у 2015-2016 роках), виконавчий директор фонду «Відкрита Україна» Віктор Плахута.

«Система закупівлі озброєння та військової техніки має бути кардинально зміненою, реформованою. Те, що ми маємо на сьогодні, це просто нонсенс – стара радянська система. У нас у стратегічному оборонному бюлетені закладено заходи, які мають здійснюватися, але сьогодні вони ігноруються», – розповідає Віктор Плахута.

Одним із прикладів цього є те, що закупівля звичайного конвенційного озброєння повинна виводитись у площину публічних закупівель, тобто має знижуватися рівень секретності.

«Мають переглядатися принципи, за якими інформація відноситься до секретної або за якими вона виводиться з класифікованої інформації. Другою складовою системи закупівлі є наші виконавці – в першу чергу, держконцерн «Укроборонпром», який на сьогодні є нереформованим», – запевняє екс-директор департаменту оборони і безпеки Мінекономрозвитку.

За його словами, зміна генерального директора цієї структури та часткова комплектація наглядової ради трохи остудили загострення скандалів, але не змінили систему управління.

«Не змінилась система формування та реалізації політики з боку державних органів влади. Тому як функціонування «Укроборонпрому» й приватних підприємств, так і система закупівель і правила, за якими державні замовники закуповують озброєння, мають бути зміненими», – переконаний виконавчий директор фонду «Відкрита Україна».

Також він прокоментував інформацію про те, що «Укроборонпром» збирається судитись із журналістами через публікацію про зловживання у системі закупівель.

«Рівень довіри суспільства до державних структур настільки низький, а до ЗМІ настільки високий, що це вже є свідченням того, що ситуація критична. Шкода від корупції і від розкриття таких випадків – неспівставна», – підсумував експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:43 :46