Новини » Політика 18 квітня, 2018, 18:55
Президент спеціально запропонував до ЦВК на одного кандидата більше, – Семенуха
ZIK
ZIK

У тому, що Президент запропонував на розгляд парламенту 14 кандидатів, не дивлячись на те, що у ЦВК є тільки 13 вакантних посад, є певна провокація. Адже у підсумку це може вплинути на пропорційність членів Центрвиборчкому щодо усіх політичних сил

Таку думку висловив народний депутат України Роман Семенуха в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я вважаю, що Президент абсолютно свідомо подає на розгляд до Верховної Ради на одного кандидата більше, ніж є вакантних місць. У цьому є певна провокація, адже у підсумку це може вплинути на пропорційність членів ЦВК щодо усіх політичних сил», – вважає Роман Семенуха.

На думку депутата, сьогодні значення ЦВК у виборчому процесі дещо переоцінюється. Адже маніпуляції та фальсифікації, які можуть вплинути на результати виборів, з часом еволюціонують, а тому з кожним роком від ЦВК залежить усе менше.

«Без сумніву, ЦВК потрібно однозначно оновлювати. Але більшою мірою мало що зміниться, адже більшість політичних сил делегують до Комісії членів партій і тому подібних. Відтак, навіть якщо ці люди є фаховими, то немає ілюзій, що вони будуть незалежними від усіх суб’єктів політичного процесу», – переконаний народний депутат.

Натомість політик певен, що суттєве покращення виборчого процесу може змінити нова філософія роботи Центрвиборчкому.

«Передусім необхідно запровадити електронні протоколи. Адже той факт, що члени виборчих комісій фактично тижнями здають протоколи голосування, є абсолютно неприпустимим. Також потрібно заборонити політичну рекламу, а вибори до парламенту зробити за відкритими списками на пропорційній основі», – зазначив Роман Семенуха.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 13:57 :01