Новини » Політика 18 квітня, 2018, 20:55
Президент може відправити уряд у відставку за результатами звіту, – нардеп
ZIK
ZIK

Прем’єр-міністр сьогодні перебуває у дуже непростому становищі – з одного боку, він дуже залежний від парламенту, а з іншого, є тиск міжнародних партнерів щодо непростих рішень, за які потрібно брати відповідальність.

Таку думку в ефірі проекту «Vox Populi» на телеканалі ZIK висловила народний депутат України Світлана Заліщук.

«Сьогодні в кулуарах Верховної Ради звучали думки, що Президент нібито не виключає можливості за результатами розгляду звіту уряду в парламенті відправити його у відставку. Абсолютно не секрет, що між Прем’єр-міністром і Президентом є багато непорозумінь», – підкреслила Світлана Заліщук.

Вона вважає, що саме незадоволення Адміністрації Президента може вилитися і в дочасні парламентські вибори.

«Але наскільки цей сценарій є актуальним, і чи може він бути реалізованим, у мене немає відповіді. Я чула виступ Прем’єр-міністра, який сказав, що він готовий звітувати, мовляв, він не боїться втратити свою посаду», – підкреслила народний депутат.

За її словами, парламентарі так само були готові розглядати звіт Кабінету міністрів, але досі немає пояснень, чому його не було розглянуто.

«Я думаю, сьогодні уряд взагалі в доволі непростому становищі, тому що є дуже серйозний ризик втрати Міжнародного валютного фонду. Є два питання, які є абсолютно обов’язковими до виконання. Найперше – це підвищення ціни на газ», – зазначила нардеп.

Вона переконана, що той політик, який ухвалить таке непопулярне рішення, багато втратить в очах електорату.

«А другим таким рішенням є створення антикорупційного суду. Але поки що ми бачимо, що парламент з цим зволікає. Тому на сьогоднішній день стоїть питання відповідальності Прем’єра за можливу втрату підтримки МВФ», – пояснює народна обранка.

Важливість цієї підтримки вона обґрунтувала кількома мільярдами доларів імовірної фінансової підтримки, яка б допомогла стабілізувати нашу фінансову систему.

«Без їхньої допомоги ми не спроможні будемо сплачувати свої зовнішні зобов’язання, пік яких припадає саме на 2018 і 2019 роки. Тому їх підтримка нам вкрай важлива і необхідна», – підкреслила парламентар.

Тому вона вважає, що сьогодні дуже непросто працювати Прем’єр-міністру.

«З одного боку, він дуже залежний від парламенту, де більшість рішень ухвалюється не без участі «Блоку Петра Порошенка» – президентської фракції, яка не завжди підтримує Прем’єра. З іншого боку, є міжнародний тиск щодо дуже непростих рішень, за які треба брати відповідальність», – пояснила Світлана Заліщук.

Читайте також: Гройсман вперше заговорив про відставку

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 07:28 :43