Новини » Політика

Перед виборами медіа закриватимуть рот, – нардеп

Напередодні виборів влада буде намагатися закривати рот тим медіа, які наважуються робити розслідування.

Про це в ефірі програми «Vox Populi» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Світлана Заліщук.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, як гостя програми ставиться до заяви Сергія Пашинського, що з’явилась на тлі публікації журналістського розслідування щодо кримінальної відповідальності журналістів за підрив обороноздатності держави, пані Заліщук сказала, що такий закон суперечитиме нашим прагненням до Європи. Вона вважає, що це спосіб залякування журналістів, які сьогодні наважуються робити журналістські розслідування.

«Я пам’ятаю, що в 2012 році була спроба Верховної Ради ухвалити закон про кримінальну відповідальність за наклеп. І тоді повстала вся журналістська спільнота. Це тоді підняло також всю міжнародну громадськість, експертів, опозиційних депутатів для того, щоб сказати, що це абсолютно неприпустимо», – зазначила народна обраниця.

За її словами, на сьогодні журналісти залишаються одним із найважливіших факторів того, що країна буде рухатися в правильному напрямку. Вона очікує солідарності серед журналістів, бо ухвалення такого закону є неприпустимим.

«Йдеться про те, що це станеться напередодні парламентських і президентських виборів і це ще один інструмент тиску на журналістів. Вони і так не є повністю вільними, тому що досі олігархічна система власності залишилася, і власники використовують медіа для того, щоб зберігати свої капітали і приводити тих чи інших політиків до влади. Тому цей закон може означати тільки одне, що будуть закривати рот тим, хто наважується робити розслідування», – переконана Заліщук.

Також пані Заліщук зауважила, що підстави для таких розслідувань є, і журналісти зробили хорошу роботу.

«Зауважу, що насправді оборонні витрати, які на сьогодні складають понад 5% всього бюджету нашої країни, залишаються найменш прозорими з усіх інших статей, які витрачає наша країна», – прокоментувала гостя програми.Loading...