середа, 18 квітня, 2018, 21:54 Політика
Допоки українці не будуть готові фінансувати партії, це робитимуть олігархи, – Таран
ZIK
ZIK

На президентських виборах олігархічні групи будуть підтримувати усіх кандидатів-лідерів і конкурувати між собою.

Таку думку висловив політолог Сергій Таран в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Соціологія показує, що принаймні зараз є три кандидати, які лідирують у президентському рейтингу. Це чинний Президент Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та кандидат «Х», який буде грати на полі невизначених громадян.

Наразі запит на нових політиків настільки великий, що невідомий кандидат має досить високі шанси на перемогу», – зауважив Сергій Таран.

Експерт додав, що є й інші політики, які гратимуть вирішальну роль у президентській кампанії, відтягуючи голоси у лідерів.

«Олігархічні групи будуть підтримувати усіх кандидатів-лідерів та вступати у конкуренцію між собою. Відтак, до тих пір поки українці не будуть готові з власної кишені утримувати політичні партії, олігархи завжди матимуть вплив», – констатував політолог.

Він зазначає, що є два шляхи, щоб позбавитися залежності від олігархів: це американський сценарій, коли бізнес фінансує політичні сили, взамін на лобіювання його інтересів, або європейський шлях, де партії фінансуються із надходжень громадян.

«Я був би готовий як громадянин фінансувати партії, однак принаймні зараз вони були б не конкурентними. Адже сьогодні ціна входу в політику настільки висока, що під силу тільки олігархічним групам», – визнав Сергій Таран.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 02:29 :25