вівторок, 17 квітня, 2018, 11:47 Суспільство
Замість харчування – компенсації: ВРУ внесла зміни до закону про соцзахист чорнобильців

Народні депутати підтримали законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо виплати грошової компенсації на безоплатне харчування дітей)».

За проект закону № 6230  під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, у першому читанні проголосували 252 обранців.

Голова ВРУ Андрій Парубій, відкриваючи ранкове засідання Ради, наголосив, що Україна пам’ятає громадян, які 1986 року ціню свого здоров’я та життя зупинили трагедію та не допустили ядерного апокаліпсису: «Особливого значення ці законопроекти набувають у дні, які передують роковинам Чорнобильської трагедії, і у той час, коли РФ дозволяє собі ядерний шантаж усього світу».

Законопроектом № 6230 , зокрема, встановлюється щомісячна грошова допомога на харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, які стали інвалідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Народний депутат України Володимир Арешонков, один із розробників законопроекту, повідомив, що законопроект покликаний вирішити критичну проблему у 8 областях, де неможливо було організувати процедуру харчування дітей-чорнобильців (а дітей із таким статусом в Україні є 85 тисяч).

З огляду на низку застережень, автори закликали скерувати законопроект на доопрацювання спільно з урядом, щоб не погіршити ситуацію із харчуванням для дітей-чорнобильців. Законопроект викликав бурхливе обговорення у залі, проте під час голосування у першому читанні його підтримали 252 обранці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 01:40 :38