вівторок, 17 квітня, 2018, 12:30 Львів
Великомостівська ОТГ витратить кошти субвенції на формування інфраструктури на 4 об’єкти

Великомостівська об’єднана територіальна громада у цьому році отримає від держави інфраструктурну субвенцію у розмірі 3 452,3 тис. грн.

Про це повідомляє Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Як розповів голова Великомостівської ОТГ Ярослав Ройко, ці кошти громада планує витратити на чотири об’єкти.

Передусім, це реконструкція котельні у селі Реклинець. «Зараз ця котельня обігріває лише школу. А завдяки реконструкції вона обігріватиме ще й лікарську амбулаторію, Народний дім і бібліотеку», – сказав Ярослав Ройко.

Окрім цього, за кошти інфраструктурної субвенції у Великомостівській громаді здійснять термомодернізацію приміщення школи у селі Двірці, реконструюють приміщення під культурно-просвітницький центр у селі Бутин, реконструюють вуличне освітлення у селі Пристань.

Як повідомила консультант з фінансових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник, загалом 35 громад Львівщини отримають 77,1 млн грн інфраструктурної субвенції. Найбільшу суму отримає Ходорівська громада - 6165,8 тис.грн, найменшу – Нижанковецька – 293,2 тис. грн.

«Слід відзначити, що з кожним роком розмір вищезазначеної субвенції, в зв’язку із збільшенням кількості ОТГ на 1 жителя зменшується. Так, якщо в 2016 році на 1 жителя ОТГ нашої області в середньому припадало 1,0 тис. грн, в 2017 році – 600,0 грн, то у 2018 році – лише 376,0 грн, – говорить Ярослава Пишник. – У всіх фахівців ОТГ виникає запитання: а що буде наступного року? Чи буде субвенція? І чи планувати її надходження? Адже для ефективного планування свого розвитку громади повинні знати, який обсяг гарантованого фінансового ресурсу вони отримують від держави, а це залежить від кількості створених за рік ОТГ і загальної суми, передбаченої на субвенцію в державному бюджеті.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства подало до Верховної ради законопроект № 8213 «Про внесення змін до статті 10 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо фінансової підтримки державою добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст». Цей законопроект встановлює гарантований мінімальний розмір державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Зокрема, передбачено, що субвенція на 2019-ий і наступні роки розподіляється між бюджетами ОТГ пропорційно до площі території та кількості сільського населення у громаді та з щорічним зменшенням на 20 % обсягу такої фінансової підтримки із розрахунку на одного сільського жителя. Передбачається, що держава надаватиме інфраструктурну субвенцію об’єднаним громадам протягом п’яти років з моменту створення».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 00:00 :38