вівторок, 17 квітня, 2018, 13:31 Політика
У OCCRP вважають, що до вбивства Шеремета причетна українська влада
Працівники поліції оглядають автомобіль, в якому загинув журналіст Павло Шеремет. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY/Архівне фото
Працівники поліції оглядають автомобіль, в якому загинув журналіст Павло Шеремет. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY/Архівне фото

В Центрі дослідження корупції й організованої злочинності вважають, що до вбивства журналіста Павла Шеремета причетна українська влада.

Про це заявив співзасновник OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) Дрю Салліван в інтерв’ю, повідомляє «Українська правда».

За його словами, і вбивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році, і вбивство Павла Шеремета у 2016 році, «були, найімовірніше, політичними».

«Такі вбивства найскладніше розкрити. Думаю, плівки Мельниченка свідчать про те, що він знав про вбивство Гонгадзе», – сказав Салліван.

«Що стосується Порошенка – ми не знаємо, вбивство Шеремета замовив він чи хтось з його адміністрації, але думаємо, що до цього причетна українська влада», – заявив він.

Салліван пояснив свої міркування: «Влада свідомо не докопується до правди, не публікує інформацію, яку мала б зробити публічною».

«Ми досі не почули відповіді, чи Ігор (Устименко, помічений на відео з камер спостереження в ніч перед убивством Шеремета – ред.) працює в СБУ, чи вже звільнений – і чому, чим саме він займався в органах тощо», – сказав він.

Співзасновник OCCRP зазначив: «У багатьох випадках вбивства журналістів відбуваються, щоб створити відчуття невпевненості. Особливо на території, яка перебуває в стані війни. Мета – підвищити підтримку дійсної влади в часи нестабільності».

«Звичайно, українська влада із задоволенням сказала б, що це Росія. І така вірогідність є. Але докази свідчать радше про те, що це зробили всередині країни», – заявив Салліван.

«Журналісти часто – просто пішаки у складній грі. Великий відсоток із них було вбито не за їхнє конкретне розслідування, а просто щоб вони відіграли певну роль», – додав він.

Салліван також зазначив, що є загальносвітова проблема: «90% розслідувань вбивств журналістів – не закриті».

Він порадив журналістам продовжувати розслідувати самостійно. «Деколи це займає 10 років. І це нормально», – зазначив представник Центру дослідження корупції й організованої злочинності.

Він бачить, що в Україні «ЗМІ і громадський сектор відкрито залякують»: «Українська правда» втратила журналіста, а «Громадське» і «Слідство.Інфо» відчувають тиск: «Як тільки вони атакують уряд, отримують більше проблем».

«Якби влада почувалася в безпеці, вона не атакувала б медіа і давала б можливість їм розповідати їхні історії. Але дії влади демонструють, що їхні помисли – нечисті» – заявив Салліван.

Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) – некомерційний проект, що об’єднує низку регіональних центрів розслідувальної журналістики від Східної Європи до Центральної Азії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 12:32 :54