вівторок, 17 квітня, 2018, 17:05 Львів
У Львові проведуть І Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах
Брифінг щодо старту І Міжнародного конкурсу виконавців на духових інструментах ім. В. Антоніва та М. Закопця. Фото: Микола Тис/ZIK
Брифінг щодо старту І Міжнародного конкурсу виконавців на духових інструментах ім. В. Антоніва та М. Закопця. Фото: Микола Тис/ZIK

З 17 по 21 квітня у Львівській обласній філармонії відбудеться І Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах імені В. Антоніва та М. Закопця, який організовує Львівська середня спеціалізована школа-інтернат ім. С. Крушельницької під патронатом Міністерства культури України.

У конкурсі братимуть участь музиканти від 8 до 25 років з України та ЄС у 9-ти номінаціях (флейта, гобой, кларнет, саксофон, фагот, труба, тромбон, валторна, туба). Журі представлене провідними музикантами, педагогами та професорами з України та Європи.

«Конкурс справді унікальний, адже ми зібрали музикантів, які грають на всіх духових інструментах. Дуже приємно, що вдалось запросити професійне журі – найвідоміші музиканти Європи приїдуть, щоб дати експертну оцінку молодим учасникам. Ми працювали понад рік, домовляючись з музичними компаніями про нагороди переможцям у вигляді духових інструментів, які, сподіваюся, сприятимуть новим власникам вдосконалювати свої вміння. Також багато меценатів долучились до призового фонду – це учні В. Антоніва та М. Закопця, випускники Львівської середньої спеціалізованої школи-інтернат ім. С. Крушельницької. Хотілося б, звичайно, щоб держава більше підтримувала схожі заходи, але зараз такий час, що ми мусимо і можемо зробити все самі, було б бажання», – ділиться Лев Закопець, організатор конкурсу, директор Львівської середньої спеціалізованої школи-інтернат ім. С. Крушельницької.

Барбара Святек-Желязна, член журі конкурсу, професор Краківської музичної академії захоплена тим, що у Львові відбувається конкурс такого рівня і сподівається, що такі потрібні для юних талантів заходи відбуватимуться частіше.

«Дуже приємно, що такий конкурс започатковують у нас у Львові, адже він сприяє популяризації духового мистецтва», – ділиться Ірина Гаврилюк, заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

У рамках конкурсу 18-21 квітня у Львові відбудуться виставки духових інструментів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-15 02:29 :30