вівторок, 17 квітня, 2018, 20:45 Політика
Тарас Пастух: До повернення Донбасу має залучатися і тамтешнє місцеве населення
ZIK
ZIK

Процес повернення Донбасу не може відбуватися тільки у військовий спосіб. До нього має залучатися і місцеве населення, яке тимчасово покинуло окуповані території, і правоохоронні органи.

Таку думку висловив народний депутат України Тарас Пастух у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, що очільник МВС Арсен Аваков розповів, що план звільнення окупованої частини Донбасу передбачає поступовий перехід населених пунктів на окупованій території під контроль України за допомогою миротворців ООН. План отримав назву «тактика дрібних кроків».

«Я вважаю, що окупація Донбасу була б неможливою, якби частина населення, яка зараз проживає на окупованих територіях, не підтримала Росію. Адже неможливо було повністю завести із Росії тисячі тих, хто підігравав окупанту. Відтак, частково це відбувалося і за підтримки місцевого населення», – зауважив Тараса Пастух.

Депутат нагадав, що так само були спроби захопити Харків, Маріуполь та Одесу. Туди також завозилися люди з Росії, щоб спровокувати місцеве населення. Проте в цих містах не дозволили цього зробити, на відміну від населення Донбасу.

Тому, певен народний депутат, перед складанням планів повернення та військового сценарію, потрібно спочатку вирішити питання населення та переконати його в необхідності повернутися до України.

«Шлях деокупації та звільнення неможливо здійснити суто військовим шляхом, якщо не буде підтримки місцевого населення.

І ті люди, які переїхали на підконтрольну територію, це також величезна армія, яка, за умови повернення додому, може унеможливити перебування і російських військ, і колаборантів», – вважає Тарас Пастух.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 00:17 :34