вівторок, 17 квітня, 2018, 17:27 Політика
Невизнанням добровольців, за спинами яких ховалася, влада маскує свій страх. Час протестувати
Скріншот з відео
Скріншот з відео

Українська громадськість вимагає від народних депутатів ухвалити законопроект №7190 про визнання добровольців на державному рівні. Щоб допомогти депутатам вирішити проблему, військові закликають прийти на акцію протесту 19 квітня о 10:00 під стіни парламенту.

Про це йдеться у ролику ГО «Об’єднання добровольців» із закликом підтримати законопроект.

Документ не можуть опрацювати у кількох комітетах вже понад півроку. Добровольці стільки чекати не можуть.

Тому закликають прийти на відповідну акцію протесту під Верховною Радою 19 квітня о 10:00.

«Вони віддали державі найцінніше, але самі виявилися непотрібними їй, бо пішли з життя так і не визнаними владою. Що говорити за бійців, які досі захищають країну на Сході? Поруч зі смертю і ворогом, який патологічно ненавидить тебе і готовий вбити при першій нагоді.

Що говорити за тих, хто повернувся додому, але тепер живе з жахливими фізичними вадами і пораненнями? Бо не втікав і не ховався за спинами друзів, а прийняв бій, подивившись в очі окупантові.

Мабуть вони, як ніхто інший, заслужили на шану й визнання. Але наша держава так не думає... Вимагаємо від влади прийняти законопроект №7190. Пам’ятайте, що поки ви сидите у великих і комфортних кабінетах, поки ви боретеся за рейтинги і вибудовуєте свою політичну кар’єру, хтось просто зараз ризикує своїм життям», – розповіли у прес-службі ГО «Об’єднання добровольців».

 

Нагадаємо, це вже не перша спроба добровольців закликати депутатів проголосувати за відповідний законопроект.

Народний депутат України VII скликання Юрій Михальчишин, коментуючи IA ZIK ситуацію, зазначив, що зволікання теперішньої владної верхівки із визнанням добровольчого руху у законодавчому полі зумовлене бажанням замаскувати власний страх навесні та влітку 2014 року та взяти на себе відповідальність за бездіяльність у цей напружений період, коли рахунок йшов на дні та години, і тільки вчасно підставлене плече добровольчого руху зуміло врятувати українську армію.

«У Хорватії, де феномен добровольчого руху відіграв важливу роль у становлення національної державності, після завершення бойових дій було чітко визначено правовий статус добровольців та повністю інтегровано їх у суспільство і силові органи, а в Україні відбувається банальна підміна понять – за допомогою різних піар-технологій намагаються максимально нівелювати і ретушувати роль добровольців у бойових діях 2014 року, поєднавши це з їхньою дискредитацією через часту появу окремих представників добровольчих батальйонів у кримінальній хроніці. І на тлі цього створюється міф про єдину і непомильну генеральну лінію правлячої партії та уряду в захисті територіальної цілісності України у цей буремний період», – зазначив Юрій Михальчишин.

«Велике здивування і брак розуміння викликає позиція тих учасників бойових дій, які зараз є народними депутатами, а також політична і передусім моральна позиція голови Верховної Ради Андрія Парубія – вихідця націоналістичного руху та галицької патріотичної родини, де традиції визвольної боротьби дуже шанували, – сказав Юрій Михальчишин. – Голова РВ мав би зайняти знакову, недвозначну позицію: підтримати бодай один з тих законопроектів або долучитися до громадської кампанії просування цієї ініціативи як політик-важковаговик».

Юрій Михальчишин переконаний, що люди, які ризикували своїм життям задля України, сьогодні заслуговують, як мінімум, на людське ставлення та розуміння з боку правлячого класу, який заховався за їхніми спинами у критичні для України дні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 06:54 :30