вівторок, 17 квітня, 2018, 19:00 Політика
Створення помісної церкви – крок у напрямку позбавлення впливу Москви, – Гацько
ZIK
ZIK

Створення Української помісної церкви сприятиме позбавленню політичного впливу Москву. Саме через церкву Московський патріархат здійснює на Україну шалений вплив.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний діяч Василь Гацько.

«Я поки не до кінця розумію, як держава може допомогти зі створенням єдиної помісної церкви. З оприлюдненої інформації не зрозуміло, хто і як буде звертатися, яка в цьому роль українського парламенту і наскільки це може допомогти, а не нашкодити», – вважає пан Гацько.

Водночас, як зауважив гість програми, коли би йшлося про недержавні інституції, то міг би бути інший шлях, але в нашому випадку це зовсім не так.

«Однозначно, що я як вірянин і громадянин хотів би, щоб релігійні організації були позбавлені від політичного впливу ворожих країн, очевидно йдеться про Москву та «русскій мір», тому я всіляко підтримую такий крок. Знаємо, що через церкву Московський патріархат здійснює шалений вплив на Україну», – розповів діяч.

Своєю чергою міністр економіки України 1997-1998 рр Віктор Суслов зазначив, що згідно з Конституцією в Україні церква відділена від держави, тому Президент не повинен ініціювати реорганізації між церквами та всередині них.

«Інша справа, якби церкви виступили з такою ініціативою і знайшли спільну платформу. Те, що зараз відбувається, я боюся, буде означати одержавлення церкви. Таке вже було в Російській імперії. Петро І створив державний орган для управління церквою. Я думаю, що ми цього не будемо робити в Україні», – констатував пан Суслов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 17:58 :09