вівторок, 17 квітня, 2018, 13:10 Політика
Слід заборонити політичну рекламу на ТБ, – Березюк
ZIK
ZIK

Якщо змінити виборче законодавство, агітація може вийти на новий, прозоріший рівень. Бо коли 30 секунд гарного ролика з бабцею і дідусем, які плачуть або тішаться, впливає на виборця, це неправильно.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив голова фракції «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк.

 «Нові партії перед виборами створюються для того, щоб мати прямий інструмент участі у виборчих комісіях , аби згодом можна було продати ці місця, бо це і є бізнесом. Яскравим прикладом є партія «Народний фронт», яка, фактично, була щойно створена, але вже мала своїх представників у виборчих комісіях. Але саме це є порушенням, адже ми розуміємо, хто і які партії не беруть участі у виборах», – сказав народний депутат України Мустафа Найєм.

Щоб змінити ситуацію, він вважає, що потрібно провести ревізію партійної системи.

«Якщо виявиться, що політичні сили дійсно брали участь і займалися реальною агітацією, здавали звіти, мали кандидатів, то це добре. Адже ревізія потрібна для того, щоб позбутися порушників та очистити систему так, як це зробили із банками, коли позбулися тих фінансових установ, які існували лише на папері. Також варто було б, щоб у Міністерстві юстиції створили департамент, який би перевіряв підписи, які потрібні для реєстрації партії.  Тоді все було б набагато прозоріше», – говорив Найєм.

Натомість Олег Березюк зауважив: питання у тому, хто буде призначати таких осіб у Мінюсті.

«Думаю, що це буде довгий процес, але критичний момент зовсім не лежить в Мінюсті чи у виконанні законодавства, а у забороні вульгарної політичної реклами, яка робить з нічого щось. Наприклад, «Народний фронт» виграв вибори тому, що були кинуті мільярди гривень для того, щоб зазомбувати дуже технологічними, нейролінгвістичними процедурами виборця. Бо виборець сьогодні такий, який він є і я завжди дотримуюся правила, що він завжди правий. Тобто політтехнологи знають його особливості і саме тому зловживають довірою», – вважає Березюк.

На його думку, варто ухвалити закон про заборону політичної реклами на телебаченні.

«Закон про пропорційну систему з відкритими списками варто було б проголосувати. Я навіть думаю, що ймовірність його голосування у ВР є 70 відсотків. Хоча, можливо, він  буде дещо модифікований. Але тоді потрібно обов’язково ухвалити ще один документ – про заборону політичної реклами на телебаченні і на бігбордах. Адже це можна робити у газетах, їздити на зустрічі і тоді це буде реальністю. Бо коли 30 секунд гарного ролика з бабцею і дідусем, які плачуть або тішаться, впливає на виборця, це неправильно», – прокоментував Березюк.

Нардеп Мустафа Найєм скептично відреагував на його слова, адже вважає, що мажоритарники не проголосують за нове виборче законодавство.

«Я вперше чую таку оптимістичну оцінку. Дуже хотів би підтримати таку позицію, але тоді не розумію, що буде робити Петро Порошенко з мажоритарниками, які вже йому присягнули, і які будуть вірно відстоювати вибори. Адже це люди, які руку собі відріжуть і не проголосують за нове виборче законодавство, хіба щось зміниться», –  наголосив він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 07:03 :15