вівторок, 17 квітня, 2018, 16:14 Політика
Шевченко: через демографію не зрозуміло, хто працюватиме у відновленій економіці
ZIK
ZIK

Хоча й уряд здійснює правильні кроки у напрямку розбудови держави, та цього недостатньо. Адже, зокрема, у представників бізнесу виникає чимало питань щодо захисту їх підприємств, а демографічна ситуація у державі є надзвичайно негативною.

Про це під час звіту Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана перед громадськими організаціями розповів співголова Ради Реанімаційного пакету реформ, директор Центру демократії і верховенства права Тарас Шевченко.

Він підкреслив: вважає, що у сучасній державній моделі роль уряду є недооціненою. Адже вона не забезпечує достатні законодавчі гарантії та не передбачає достатньо можливостей для реалізації усіх повноважень.

«Зокрема, це стосується і владної вертикалі та можливості впроваджувати політику на місцях», – зазначив Шевченко.

Тому й він підкреслив: у майбутньому хочеться бачити саме урядову реформу, яка б стосувалась повноважень та їх розподілу.

«Йдеться і про розуміння того, хто за що відповідає – за яку сферу уряд, за яку – президент, а за яку – інші органи влади», – зауважив Шевченко.

Ще більших зусиль ж, на його думку, потребує врегулювання процесу ухвалення рішень. Мовляв, протягом тривалого часу Україна не мала історії, як формувати власну політику. Тому й слід пам’ятати, що ця модель не може триматися на персоналіях. Лише – на якісній системі.

«Кроки, які відбуваються в напрямку розбудови держави є правильними, однак недостатніми. Адже існує ще величезний зазор у тому, що потрібно зробити», – наголосив активіст.

Та й представники бізнесу мають низку питань, щодо їх захисту, податку на виведений капітал чи різноманітних перевірках.

«Їх цікавить, чи буде ринок землі та приватна власність. Хоча й у цьому напрямку є певні зрушення, маємо багато очікувань на наступний рік. Тож сподіваємось, що це саме ті питання, які уряд вирішуватиме в подальшому», – зазначив Шевченко.

Та він підкреслив: для нього особисто найбільш болісною є демографічна ситуація. Мовляв, якщо дивитись на темпи скорочення населення, постає питання – для кого взагалі варто рятувати економіку?

«Хто у ній працюватиме? Ті речі, які, начебто видаються не першочерговими, насправді, із точки зору стратегії, є надзвичайно важливими», – зауважив Шевченко.

Разом із тим він підкреслив: говорячи про демографію, варто приділити увагу і темі смирностей на дорогах. Адже у нас досі немає контролю швидкості.

«До того ж майже ніхто не використовує і ремені безпеки. Та саме ці фактори найбільше впливають на збереження життів. Адже йдеться про 4 тисячі осіб, які гинуть на дорогах щороку, і про те, що, принаймні, половину із них вдалося б врятувати», – переконаний Тарас Шевченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 07:18 :43