вівторок, 17 квітня, 2018, 16:00 Політика
Порошенко попросив керівників фракцій підтримати створення Української помісної православної церкви
ZIK
ZIK

Громадяни, народні депутати та Президент мають продемонструвати єдність і підтримати створення Української православної помісної церкви.

Про це під час зустрічі з керівниками фракцій Верховної Ради заявив Президент України Петро Порошенко, трансляція якого була на телеканалі ZIK.

«Це подія незалежності України. Ми хочемо, щоб ми мали так само, як і більшість православного світу – єдину автокефальну, єфхрестийну, молитовну, поєднувану з іншими помісними церквами храм. Він буде адміністративно ні від кого незалежним. Слід орієнтуватися на давній канонічний принцип: «Громадянським і земельним розподілам нехай слідує розподіл церковних справ». Ми діємо чітко у відповідності до цього принципу», – говорить Президент.

Петро Порошенко наголосив: Україна згідно православних традицій не просто має право, але зобов’язана цю церкву створити.

«Ми маємо не опустити можливість і продемонструвати єдність. Так само, як це зробили церковні ієрархи. Всі помісні церкви нового і новітнього часу були конституйовані лише в рамках спів дії церкви і держави. До його Всесвятості треба звернення і керівника держави, і ієрархів. Я, як президент держави, ухвалив рішення звернутися до його Всесвятості з проханням надати томосу Українській помісній автокефальній церкві. Просив би вас, щоби і парламент підтримав це звернення якомога швидше. Якщо це рішення буде, то я передам звернення Вселенському патріарху для того, аби його розглянули у синоді. Дуже сподіваюся, що це рішення може бути прийнято до 1030-ліття хрещення України», – підкреслює Президент.

Петро Порошенко звертає увагу на важливість єдності народу, народних депутатів та Президента.

«Дуже важливо, аби ми продемонстрували єдність народу і влади. Хочу окремо наголосити, що єдина помісна церква не стане державною. Всі віруючи мають право вибирати як і окремий храм, так і юрисдикцію. Зазначу: той, хто захоче залишитися у тій церкві, яка збереже єдність російського храму – вони теж зберігають за собою гарантоване право власного вибору. У цьому питанні примус є категорично недопустимим. Це моя тверда позиція. Я хочу звернутися і до народних депутатів, і до народу, бо вибір є за вами. Я прошу підтримати президента, парламент і набути єдину помісну православну православну церкву», – наголошує Петро Порошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 05:56 :40