вівторок, 17 квітня, 2018, 17:24 Політика
Олег Березюк: Помісна автокефальна церква – це визнання гідності української людини
ZIK
ZIK

Створення Української помісної автокефальної церкви – це визнання гідності української людини, яка себе ідентифікує з православною церквою. Тут є ще канонічний момент, бо десятки мільйонів людей вважаються неканонічними у своїй вірі, а це є приниженням людської гідності.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

«Йдеться про створення помісної української автокефальної церкви, яка буде незалежною релігійною інституцією. Це дуже важлива річ, яка є символом. До цього процесу може приєднатися кожна церква, яка вважає це за потрібне. Листи до Вселенського патріарха Варфоломія уже скеровані єпископати УПЦ КП і архієпископом УАПЦ Макарієм. Це дуже важливо», – відзначив пан Березюк.

Як зазначив нардеп, він розглядає створення Української автокефальної церкви, як можливе завершення кількасотлітньої дороги, коли мільйони українців йшли до цієї події.

«Дуже хотілося б, аби цей процес завершився. Це дуже важливий символічний момент і його не можна прив'язувати до прізвищ. Кажуть, що до кінця цього або наступного місяця може бути рішення. Треба розуміти, що у цьому випадку є неймовірна протидія Росії. Для них це знак віддалення їхніх канонічних теренів. Це не заслуга нас, а тих мільйонів людей, які впродовж років йшли до цього», – вважає народний обранець.

Крім того пан Березюк зауважив, що у справі об'єднання є канонічний момент — десятки мільйонів людей вважаються неканонічними у своїй вірі, а це є абсурдом та приниженням людської гідності.

«Тому я думаю, що створення автокефальної церкви – це визнання гідності української людини, яка себе ідентифікує з Українською православною церквою», – констатував Олег Березюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 23:56 :52