вівторок, 17 квітня, 2018, 15:54 Суспільство
Найдієвішим покаранням за порушення виборчих законів були б штрафи, – Москалюк
ZIK
ZIK

Найбільшою проблемою виборчих злочинів є висока толерантність населення до них. Адже вважається, якщо це стосується підтасовки виборів, махінації з бюлетенями, то це, буцім, і не злочин. Але саме це і є проблемою українського суспільства, тому варто застосовувати ті санкції, які будуть найдієвішими – штрафувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політичний експерт Олександр Москалюк.

«Зараз складно говорити про ініціативу Арсена Авакова  щодо посилиення відповідальність за те, що можуть бути перед виборами в Україні каруселі та «гречка», бо наразі навіть немає законопроекту. Але також я не до кінця розумію, до чого тут міністр МВС Арсен Аваков, бо насправді це не його компетенція», –  сказав політичний експерт Олександр Москалюк.

Він зазначив, що з тієї інформації, яка є у відкритих джерелах, видно, що для розслідування злочинів хочуть використовувати, так звані, негласні слідчі дії. Але саме це і насторожує.

«Я розумію, що це зроблено з точки зору кримінально-процесуального законодавства, тому що для того, щоб застосовувати негласні слідчі дії, вказується, що вони не можуть застосовуватись, лише за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Тому, щоб вони не підпадали під цю категорію, треба було б збільшити санкції. Якщо ж говорити про негласні слідчі дії, то мова йде про прослуховування, аудіовізуальне спостереження. Тобто це ті заходи, які передбачають, що особа не знатиме, що відносно неї здійснюватимуться слідчі дії», – розповів Москалюк.

Але експерт вважає, що для даної категорії злочинів використовувати негласні слідчі дії є достатньо спірним питанням. Швидше треба вирішувати питання підняття культури населення.

«Найбільшою проблемою виборчих злочинів є висока толерантність населення до них. Адже вважається, якщо це стосується підтасовки виборів, махінації з бюлетенями, то це на побутовому рівні начебто і не злочин. Хоча насправді це і є проблемою українського суспільства і треба працювати саме у цьому напрямку», – прокоментував Москалюк.

Тому, за його словами, варто впровадити грошове стягнення. Адже саме воно у більшості випадків є надзвичайно дієвим засобом для того, щоб не вчинялися подібні злочини.

Його співрозмовник у студії, головний редактор РБК-Україна Сергій Щербина сказав про те, що ініціатива Авакова є дуже простою, адже він намагається закріпити свої політичні позиції.  

«Роль Авакова на майбутніх виборах оцінюється потенційними учасниками, як одна із найважливіших. Тому що не варто забувати, що ніякі рухи без поліції неможливі. Адже вона бачить все, бо є найрозгалуженішою мережею у регіонах України. І, наприклад, ви думаєте, що ніхто не знатиме, що у якийсь район Житомирської області заїхав кандидат, який щось роздає. Це не так, бо всі знають, зокрема, і дільничний та начальник районного відділення поліції. Тому зараз розвивається історія посилення політичної влади міністра внутрішніх справ. Адже він є впливовою людиною. Відповідно, хто б не вигравав на виборах, їм все одно треба розмовляти із міністром МВС. Більше того, він є тією людиною, яка вже довго перебуває на цій посаді. Довше був лише Кравченко у 90-х роках», – прокоментував Щербина.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ пропонує посилити відповідальність за порушення виборчого права.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 07:02 :03